Startuoja ,,Sveikos šeimos klubas“

12 Rgs Startuoja ,,Sveikos šeimos klubas“

 

Žmogus valgo nuo pačios pirmos gimimo minutės… Ir mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo mūsų mitybos.

Kaip  gyventi, kiekvieno iš mūsų pasirinkimas, kiek, ko ir kaip valgyti – taip pat. Maistas tampa jau ne būtinybė, kad gyventume, o malonumas, kurį norim patenkinti. Ir dažnai atsitinka taip, kad nuo stipriai  perdirbto maisto, prifarširuoto skonio stipriklių, konservantų ir kitų technologinių išradimų mums atsiranda priklausomybė. Mums jo norisi suvalgyti daugiau ir daugiau.

Maistui išleidžiame didžiąją dalį savo pajamų ir, savaime aišku, kad jis mums turi suteikti žvalumo, energijos, ir svarbiausia, sveikatos. O kaip yra iš tikrųjų? Deja, labai dažnai būna, kad kas skanu, tai nenaudinga ar net žalinga, o kas sveika vienam, gali būti kenksminga kitam.

Sveikata – brangiausias mūsų turtas ir ja rūpintis reikia ne tik tada kai susergame. Todėl ir vienas iš Sveikos šeimos klubo tikslų suburti aktyvią, sveika gyvensena ir sveika mityba besidominčią bendruomenę, kuriuos vienija bendras tikslas, siekiai ir idėjos, kuriomis dalinsimės su savo draugais, artimaisiais.

Dalyvauti Sveikos Šeimos klube kviečiame visus, kurie nori išmokti džiaugtis gyvenimu, pasirinkti sveiką gyvenimo būdą, sveikai maitintis,  nori imtis aktyvių veiksmų pradėti keisti savo įpročius šeimose.

Paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu mes padėsime suprasti kas tai yra sveikatai palanki mityba? Mitai ir tiesos pagrįstos moksliniais tyrimais, gerais ir blogais praktiniais pavyzdžiais.

Kokia subalansuotos mitybos svarba šeimos kasdienybėje, teisingi mitybos įpročiai ir jų formavimas šeimoje bei mitybos įpročių įtaka žmogaus organizmui. Kas, kaip, kada ir kiek?

Pagrindiniai sveikos mitybos principai: maisto įvairumas, subalansuotumas, saikingumas, pagrindinės maistinės medžiagos ir jų poreikis bei nauda organizmui. Mitybos sezoniškumas. Ar tikrai įmanoma šiais laikais sveikai maitintis ne tik namuose, bet ir viešojoje erdvėje?

Ar mes turime galimybę rinktis sveikatai palankius maisto produktus.  Kas tie sveikatai nepalankūs maisto produktai? Tausojantys patiekalai ant mūsų stalo – kas tai?

Išmoksite praktiškai atsirinkti iš mūsų maisto pramonės gausios pasiūlos  sveikatai palankiausius ir naudingiausius maisto produktus, padėsime išmokti skaityti maisto produktų ženklinimo etiketes ,,tarp eilučių“, į ką atkreipti dėmesį kasdien renkantis maisto produktus.

Paskaitų metu gausite daug patarimų kaip sveikai maitintis, kaip pripratinti vaikus valgyti vieną ar kitą sveikatai palankų maisto produktą, formuoti ir ugdyti valgymo kultūrą savo šeimose, o taip pat gausybę  paprastų, o kartu ir sveikų patiekalų  receptų.

Tai bus vienkartiniai praktiniai užsiėmimai, paskaitos ir tęstiniai mokymai, kurie aktualūs kiekvienam besidominčiam sveika gyvensena ir sveika mityba.

Vadinasi, mums patiems ir nuspręsti, ar gyvename, kad valgytume, ar valgome, kad gyventume… Mes jau nusprendėme…

Daugiau informacijos jau greitai!

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą