Pasaulinės maisto dienos metu Kauno darželinukai valgys grikių košę

08 Spa Pasaulinės maisto dienos metu Kauno darželinukai valgys grikių košę

 

Šių metų spalio 16 d., Pasaulinės maisto dienos metu, devyniuose Kauno darželiuose bus surengtas projektas, skirtas subalansuotos, sveikatai naudingos mitybos skatinimui. Šį projektą organizuoja VŠĮ „Tikra mityba“ ir AB „Kauno Grūdai“. Prie projekto prisijungusiuose darželiuose jo iniciatoriai vaikus ir į renginį atėjusius jų tėvelius vaišins sveikatai palankia grikių koše „Activus“ bei primins apie sveikos mitybos naudą organizmui.

12139936_551515935011564_8925868586870264308_o

„Kiekvienas norime, kad mūsų vaikai augtų sveiki, o paklausus, ką daryti, kad taip būtų, tikriausiai daugelis įvardytume – sveiką mitybą. Kol vaikas būna namuose tėvai kontroliuoja jo mitybą savo nuožiūra, bet pradėjus lankyti darželį, daugeliui kyla klausimas, ar tinkamai bus pasirūpinta vaiko mityba? Dažnu atveju ikimokyklinio ugdymo įstaigoje randama daugiau teigiamų mitybos aspektų nei namuose“, – sakė viena iš projekto iniciatorių VŠĮ „Tikra mityba“ direktorė Danguolė Gasparavičienė.

Specialistė pabrėžė, kad visuomenė dažnai įsivaizduoja, kad darželiuose vaikų maitinimas yra labai prastas, tačiau tai – ne visai tiesa. Lietuvos darželiuose vaikai turi galimybę tris kartus per dieną valgyti šviežią šiltą maistą, kai tuo tarpu kai kuriose kitose Europos valstybėse darželiuose tenkinamasi atsineštais tėvų suteptais sumuštiniais, mikrobangų krosnelėje pašildytu patiekalu ar atšildytais pusfabrikačiais. Be to, mūsų šalyje sudaromi atskiri valgiaraščiai lopšelio ir darželio grupėms, tausojantys patiekalai, t.y. virti vandenyje, troškinti, pagaminti konvekcinėje krosnelėje, sudaro ne mažiau kaip pusę į pietų valgiaraštį įtrauktų karštųjų pietų patiekalų.

„Šiandien galiojanti vaikų maitinimo sistema ugdymo įstaigose vienareikšmiškai turi daug privalumų, tačiau egzistuoja ir daugybė problemų bei įpročių, kurie turi keistis. Sveikatai palankaus vaikų maitinimo tikslas – ne tik teikti maisto produktus, kurie užtikrintų vaikams reikalingų maisto medžiagų fiziologinius poreikius, tačiau pasiūlyti produktus, kurie būtų sotūs ir sveiki. Šiuo projektu siekiame padėti vaikams suformuoti sveikos mitybos įpročius visam gyvenimui, taip pat šviesti tėvus ir darželių bendruomenę“, – teigė Danguolė Gasparavičienė.

AB „Kauno Grūdai“, kaip socialiai atsakinga įmonė, plėtoja savo veiklą sveikatai palankių maisto produktų gamybos srityje ir savo ilgalaikius tikslus sieja su sveikatai palankių produktų kūrimu. „Siekiame, kad visuomenė atpažintų ir rinktųsi sveikatai naudingą maistą bei laikytųsi sveikos subalansuotos mitybos principų tiek namuose, tiek ir darželiuose, mokyklose ar kitose viešojo maitinimo įstaigose. Spalio 16 d. „Pasaulinės maisto dienos“ metu net 9 Kauno darželių vaikus vaišinsime mūsų sukurta ir pagaminta „Activus“ grikių koše su vištiena, kuri yra be skonio stipriklių ir konservantų bei ypač tinkama vaikų mitybai. Be to, vaikams ir jų tėveliams pasakosime apie košės naudą ir kokių reikalingų maisto medžiagų joje gausu“, – sakė įmonių grupės „KG Group“ Marketingo direktorius Artūras Skairys.

Pasak renginio organizatorių, ši iniciatyva nėra vienkartinė, dar iki šių metų pabaigos planuojama darželiuose surengti ne vieną akciją, kurios metu vaikai būtų supažindinami su sveikais ir jų organizmui naudingais produktais. Taip pat numatoma lapkričio mėn. tėvams, darželių personalui surengti specialius mokymus „Sveikos mitybos ABC“. Mokymų metu VŠĮ „Tikra mityba“ specialistai pasidalytų naujausiomis rekomendacijomis, iš kokių produktų darželiuose ir namuose vaikams paruošiamas maistas yra tinkamas, kokie patiekalai labiausiai atitinka vaikų poreiklius ir kita aktualia informacija. Mokymų metu vyks ir AB „Kauno Grūdai“ sveikatai palankių produktų degustacijos.

Activus grikių koše su vištiena sudedamosios dalys:

grikių dribsniai, valgomoji druska, cukrus, kvapiosios medžiagos, kvietiniai miltai, morkos, mielių ekstraktas, svogūnai, maltodekstrinas, vištienos mėsa (0,13 %), malti juodieji pipirai, petražolės, krapai, ciberžolės.

Activus grikių koše su vištiena pasirinkta, nes 100 g maistinė vertė:

Riebalų 2,4 g, iš jų sočiųjų 0,6 g

Cukrų 1,7 g (0,35 g pridėtinio cukraus porcijoje)

Druskos 0,5 g

Skaidulinių medžiagų 3,7 g

Apibendrinimas Activus grikių košės su vištiena:

Cukrų ir riebalų daug mažiau nei pagal simbolio “Rakto skylutė” reikalavimus, ypač mažai sočiųjų riebalų. Pridėtinio cukraus porcijoje įdėta tik 0,35 g (reikalaujama pagal vaikų maitinimo aprašą nuo 2016 m. sausio 1 d. ne daugiau 5g/100 g, o šiuo atveju 0,5 g/100 g). Druskos dvigubai mažiau nei reikalaujama pagal vaikų maitinimo aprašą nuo 2016 m. sausio 1 d.

Skaidulinių medžiagų kiekis  porcijoje atitinka pusę dienos normos pagal Pasaulio sveikatos organizacijos duomenis vaikams rekomenduojama suvartoti ne mažiau nei 15 g per dieną skaidulinių medžiagų. Sudėtyje nėra maisto priedų.

Pagrindinės sudedamosios dalys – augalinės kilmės (grūdai, daržovės), gyvūninės kilmės produktai sudaro tik 0,13 % patiekalo masės.

Netoleruojantiems ar alergiškiems pieno produktams – tinkama.

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą