Dar vienas iš sveikos mitybos principų – subalansuotumas

31 Rgp Dar vienas iš sveikos mitybos principų – subalansuotumas

Atsakome Jums: subalansuotumas  – tai tinkamas baltymų, riebalų, angliavandenių bei vitaminų ir mineralinių medžiagų santykis bei optimalus energijos kiekis maiste.

Mūsų sveikata tiesiogiai priklauso nuo sveikos mitybos, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas medžiagas ir energiją idealiam svoriui palaikyti, o ji – nuo subalansuotumo. Svarbu yra tinkamai pasirinkti maisto produktus, kad su  maistu gaunamas energijos kiekis atitiktų išeikvotos energijos kiekį.

Nemaišykime sveikos mitybos ir dietų! Atvirkščiai, žmogui reikalingi ir augaliniai, ir gyvūniniai maisto produktai tam,  kad visi  organizmo poreikiai būtų patenkinti. Tik subalansuotos mitybos dėka, mes gauname daugybę naudingų vitaminų, mikro ir makroelementų, riebiųjų rūgščių, skaidulinių medžiagų, kurių poreikis priklauso  amžiaus, lyties, fizinio aktyvumo.

Desktop

Nepamirškime nuosaikumo – žmogaus organizme nė vienos medžiagos negali būti per daug, nes net ir reikalingiausios medžiagos perteklius gali turėti neigiamos įtakos ar net gi gali būti kenksmingas sveikatai.

Rūpestingai rinkitės maistą. Turėkite kantrybės, nes norėdami sveikai maitintis turėsite tam skirti tam laiko ir pastangų. Skaitykite maisto produktų ženklinimo etiketes, valgydami kavinėse, restoranuose domėkitės patiekalų sudedamosiomis dalims. Stenkitės, kad kiekvienas maisto  kąsnis būtų kuo naudingesnis.

Būkime kantrūs – sveikos mitybos įpročių formavimas yra sudėtingas, tačiau labai gražius rezultatus duodantis procesas.

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą