Į ką atkreipti dėmesį renkantis sveikatai palankesnius maisto produktus?

10 Spa Į ką atkreipti dėmesį renkantis sveikatai palankesnius maisto produktus?

 
Renkantis maisto produktus, reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į energinę vertę, bet ypač į tokius sveikatai svarbius mitybos aspektus, kurie daro neigiamą poveikį mūsų sveikatai: kaip sočiųjų riebalų, cukrų ar druskos kiekius.
 
Sotieji riebalai dažniausiai yra gyvulinės kilmės. pavyzdžiui mėsa, paukštiena, riebūs pieno produktai, Šio tipo riebalai didina cholesterolio kiekį kraujyje, dėl to ir riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat jie padidina riziką susirgti 2 tipo diabetu, todėl šio tipo riebalus reiktų vartoti apdairiai. Sotieji riebalai turi sudaryti mažiau kaip 10 proc. paros maisto davinio energijos vertės.
 
Terminas„cukrūs“ apima ne tik kasdieninėje mityboje naudojamą cukrų (sacharozę), bet ir kitus monosacharidus ir disacharidus (pvz., gliukozę, fruktozę, galaktozę, laktozę). Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja, kad per dieną suvartojamų cukrų kiekis neviršytų 10 % paros energijos (suvartojantiems 2000 kcal. – iki 50 g cukrų). Siektina – iki 5 % paros energijos, t. y. per dieną suvartoti iki 6 šaukštelių (25 g) laisvųjų cukrų.
 
Druska, tai cheminis junginys (NaCl) – natrio chloridas. Tokį junginį sudaro 40% natrio ir 60% chlorido. Remiantis sveikos mitybos rekomendacijomis druskos per parą reikėtų suvartoti vidutiniškai 1 arbatinį šaukštelį (ne daugiau kaip 5 g). Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto (NMVRVI) specialistai primena – didžiąją dalį suvartojamos druskos (kai kurių šaltinių duomenimis iki 90 proc.) sudaro druska, gaunama su jau pagamintais maisto produktais, todėl papildomai dėti druskos į jau paruoštus vartojimui maisto produktus reikėtų itin saikingai.
Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą