KALĖDŲ AKCENTAS – MANDARINAI

mandarinai, kalėdos, šventės, vitaminas C

30 Lap KALĖDŲ AKCENTAS – MANDARINAI

Šiandien prasideda ADVENTAS, o kas iš vaisių daugumai asocijuojasi su KALĖDOMIS???

Teisingai, tai MANDARINAI!

Šiandien pakalbėkime, kuo mandarinai yra naudingi?

SUDĖTYJE GAUSU VITAMINO C. 100 g. mandarinų yra 42 mg. Vitamino C. Tai svarbus ir stiprus gamtinis antioksidantas, padedantis organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, apsisaugoti nuo infekcinių ir vėžinių susirgimų.

SUDĖTYJE YRA SKAIDULINIŲ MEDŽIAGŲ. Skaidulinės medžiagos greitai užpildo skrandį, padeda sparčiau pajusti sotumo jausmą ir pasisotinti skaniai, bet neapsunkti. Negana to, skaidulinės medžiagos padeda lengviau judėti virškinamojo trakto turiniui, todėl mandarinai gali padėti apsisaugoti nuo vidurių užkietėjimo ir vidurių pūtimo, kuris atsiranda dėl žarnyne užsistovėjusio maisto ir prasidėjusių puvimo procesų.

GALI PADĖTI PALAIKYTI NORMALIĄ ODOS IR PLAUKŲ BŪKLĘ. Kai kurie atlikti tyrimai rodo, kad mandarinuose esančios medžiagos gali padėti palaikyti odos grožį ir stangrumą. Kosmetika gana dažnai papildoma mandarinų ekstraktu, tačiau reikėtų atsiminti štai ką: šie citrusiniai vaisiai gali sukelti alergiją mandarinams jautresniems asmenims. Mandarinuose esantys vitaminai ir mineralai svarbūs plaukų augimui, stiprumui ir žvilgesiui. Tam tikros plaukų kaukės ir šampūnai ne be reikalo papildomi būtent mandarinų ekstraktais ar iš žievelių gaunamu aliejumi.

SUDĖTYJE YRA KAROTENOIDŲ. Kai kurių tyrimų rezultatai rodo, kad mandarinai gali padėti apsisaugoti nuo kepenų vėžio. Ypatingai jie naudingi tiems, kurie serga kepenų hepatitu.

GALI PADĖTI MAŽINTI LĖTINIŲ UŽDEGIMŲ RIZIKĄ. Tokį poveikį pirmiausiai turi juose esantis vitaminas C, kurio organizmas pats negamina – mes jo turime gauti su maistu. Šiuo poveikiu taip pat pasižymi mandarinuose randami bioflavonoidai. Vitaminas C ir augaliniai antioksidantai padeda mažinti lėtinio uždegimo vystymąsi.

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą