„Kam tie čipsai, kam ta kola, -imk kopūstą, pomidorą!”

21 Bir „Kam tie čipsai, kam ta kola, -imk kopūstą, pomidorą!”

 

Birželio 20 dieną Garliavos lopšelio darželio „Eglutė“ vaikai, tėveliai ir ugdymo įstaigos personalas vėl džiaugsmingai pasitiko socialinės iniciatyvos „Sveikatai palankūs“ organizatorius bei partnerius. Įgyvendinant sveikos mitybos projektą Lietuvos įstaigose, buvo surengtas dar vienas edukacinis – baigiamasis projekto renginys, skirtas apdovanoti pačias aktyviausias, išradingiausias, sumaniausias projekte dalyvavusias ugdymo įstaigas.

Viso projekto metu vyko įvairūs edukaciniai renginiai, kurių metu vaikai buvo supažindinami su sveikais ir jų organizmui naudingais maisto produktais, tyrinėjo naujus skonius ir degustavo sveikatai palankius produktus, patys kepė sveikuoliškus iš pilno grūdo miltų blynus, mokėsi atpažinti koks maistas sveika, o koks ne ir kodėl. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse ,, Sveikatos šaltiniai”, kartu su tėveliais kūrė sveikatai palankių patiekalų receptus, kalbėjo apie sveikatai palankią mitybą, sveiką gyvenseną.

Projekto metu taip pat vyko ir paskaitos tėveliams, kurių metu VšĮ ,,Tikra mityba” specialistai dalinosi žiniomis ir naujausiomis rekomendacijomis, iš kokių produktų ugdymo įstaigose ir namuose vaikams paruošiamas maistas yra tinkamas, kokie patiekalai labiausiai atitinka vaikų poreikius ir yra sveikatai palankiausi. Juk sveikatai palanki mityba – tai ne tik būtinų maisto produktų vartojimas, kurie užtikrina maisto medžiagų fiziologinius poreikius ir nuslopintų alkio jausmą, bet tokia, kad palaikytų sveikatą t.y. suteiktų energijos ir patenkintų visų reikalingų žmogaus organizmui maistinių medžiagų (baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų bei mineralinių medžiagų ir t.t.) poreikius, o taip pat ir suformuotų teisingą visos šeimos valgymo kultūrą.

. VŠĮ „Tikra mityba“ direktorė pabrėžė, jog norėjosi apdovanoti visas ugdymo įstaigas, dalyvavusias projekte, tačiau reikėjo atidžiai pagalvoti ir išrinkti tą vienintelį, patį aktyviausią, sumaniausią ir išradingiausią darželį“.  Ir juo šiais metais tapo Garliavos lopšelis-darželis „Eglutė“,  II-ąją vietą laimėjo Kauno lopšelis darželis ,,Vėrinėlis”, kurie visą projekto laiką ,,mynė nugalėtojams ant kulnų”, III-oji vieta atiteko Kauno lopšeliui darželiui ,,Aušrinė”.

Garliavos lopšelio darželio direktorė Neringa Okunienė pasveikino vaikus ir pasidžiaugė jų noru ir pastangomis dalyvauti projekte. Kokie vaikai yra laimingi?, – pasiteiravo direktorė. „laimingi vaikai – sveiki vaikai“!

Renginyje dalyvavo ir svečiai: Garliavos lopšelio darželio ,,Eglutė” vaikučiai bei auklėtojos, Garliavos miesto seniūnė Nijolė Tarvydienė, kuri palinkėjo vaikams ir toliau būti tokiems žingeidiems, laimingiems bei augti sveikiems.

Pasikalbėję apie vykusias veiklas, vaikai paruošė pasirodymus ir taip pristatė save ir savo grupę. Svečiuose, darželio „Obelėlė“ vaikai inscenizavo specialiai sukurtą mini spektalį, kurį vainikavo skambi frazė „kam tie čipsai, kam ta kola, – imk kopūstą, pomidorą!’. Gausiomis ovacijomis palydėti mažieji aktoriai kiek vėliau pasiskirstė į komandas ir dalyvavo estafečių rungtyse, bei protų mūšio žaidime. Dubenyje atrinko sumaišytus žirnius ir pupeles, stengėsi kuo greičiau nulupti česnako skilteles ar šaukšu pernešti citriną. Tuo tarpu, didesnieji, gliaudė įvairiausias mįsles, kartu dėliojo dėlionę, ieškojo paveikslėliuose skirtumų ir taip kartu, komandiškai susidorojo su visomis pateiktomis užduotimis. Skambant muzikai popietę vainikavo ore skrendantys muilo burbulai, bei pačių vaikų kreidelėmis piešti sveiki produktai.

Vaikai buvo apdovanoti rėmėjų prizais: lietuviškomis sultimis „Magnum“, AB ,,Kauno grūdų” „Activus“ košėmis, bei UAB „Salpronė“ pjaustytais obuoliukais, na o pietums valgė patiekalą, paruoštą iš AB ,,Vilniaus paukštyno” gaminamos lietuviškos vištienos.

VšĮ ,,Tikra mityba” direktorė Danguolė Gasparavičienė sakė: džiaugiamės projekto partneriais, kurie plėtoja savo veiklą sveikatai palankių maisto produktų gamybos srityje ir savo ilgalaikius tikslus sieja su sveikatai palankių produktų kūrimu. Džiugu, kad maisto pramonės įmonės siekia, kad visuomenė atpažintų ir rinktųsi sveikatai naudingą maistą bei laikytųsi sveikos subalansuotos mitybos principų tiek namuose, tiek ugdymo įstaigose ar kitose viešojo maitinimo įstaigose, o vaikai vieningai pritarė, jog sveikas maistas – sveikatos šaltinis, kuris suteikia energijos ne tik sportui ar žaidimams, bet ir padeda augti stipriems ir sveikiems.

. Projektu ,,Sveikatai palankūs“ VšĮ ,,Tikra mityba“ prisideda prie šeimų sąmoningumo ugdymo sveikai maitintis, skleidžia sveikos gyvensenos principus visoje įstaigos bendruomenėje, skatina kuo daugiau sveikatai palankių patiekalų įtraukti į vaikų valgiaraščius. Labai svarbi partnerystė tarp visų suinteresuotų šalių, lemiančių vaikų ir visos šeimos mitybą. Tai užtikrintų teisingą jaunosios kartos sąmoningumo ugdymą ir skatintų maisto pramonės ir viešojo maitinimo sektoriaus pokyčius sudarant valgiaraščius pagal sveikatai palankios mitybos principus

Todėl sveikos mitybos pokyčiai turi prasidėti nuo pačių mažiausiųjų – mūsų vaikų!

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą