Kas pasakė, kad vaikai nemėgsta grikių košės?

16 Spa Kas pasakė, kad vaikai nemėgsta grikių košės?

2015 m. spalio 16 d., Kaunas. Šiandien Pasaulinės maisto dienos metu, devyniuose Kauno darželiuose vyko renginys, skirtas subalansuotos, sveikatai naudingos mitybos skatinimui. Jo metu darželinukai ne tik supažindinti su sveikos mitybos principais, tačiau turėjo progą degustuoti grikių košę, kuri mažiesiems labai patiko.

 „Labai džiaugiamės, kad projekto organizatoriai VŠĮ „Tikra mityba“ ir AB „Kauno Grūdai“ atvyko į mūsų darželį ir vaikams surengė iš tiesų įspūdingą grikių košės degustaciją. Sveikatai palankių produktų degustacijos naudingos tiek vaikams, tiek tėveliams. Vaikai prieš tokias degustacijas dalijasi turima patirtimi apie vieną ar kitą maisto produktą. Prieš grikių košės degustaciją, darželinukai buvo supažindinti su tuo, iš kur atsiranda grūdai, kokios javų kultūros auginamos mūsų šalyje, tyrinėjo grūdus, aktyviai ieškodami skirtumų ir panašumų. Patys minkė tešlą iš miltų ir druskos, kepė riestainius bei duonutes, kūrė košių receptus. Taip vaikams buvo sužadintas noras domėtis grūdinėmis kultūromis ir pamėgti košes, kurių kai kurie nelabai mėgdavo“, – sakė Kauno lopšelio – darželio „Vėrinėlis“ Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danguolė Simanauskienė.

 DSC_2998

Anot  VŠĮ „Tikra mityba“ direktorės Danguolės Gasparavičienės, renginys tikrai pavyko, tai rodė vaikų reakcija. „Vaikai atidžiai klausė mūsų pasakojimo, kodėl sveika ir naudinga valgyti košes, noriai degustavo ACTIVUS grikių košę su vištiena, kuri jiems be galo patiko. Dažnas klausė ar galėtų jos parnešti namo tėveliams, ar gali pasilikti indelį, ar nuspalvintą ACTIVUS piešinį galės parsinešti namo? Vaikai iš salės išėjo kartodami: košė, košė, košė – tai tik dar kartą parodo, kad vaikams sveikatai palankus maistas yra skanus, svarbiausia mokėti juos sudominti, vaikiška kalba paaiškinti, kodėl naudinga valgyti šį maisto produktą“, – teigė Danguolė Gasparavičienė. Ji taip pat pridūrė, kad ši iniciatyva nėra vienkartinė, dar iki šių metų pabaigos planuojama darželiuose surengti ne vieną akciją, kurios metu vaikai būtų supažindinami su sveikais ir jų organizmui naudingais produktais. Taip pat numatoma lapkričio mėn. tėvams, darželių personalui surengti specialius mokymus „Sveikos mitybos ABC“. Mokymų metu VŠĮ „Tikra mityba“ specialistai pasidalytų naujausiomis rekomendacijomis, iš kokių produktų darželiuose ir namuose vaikams paruošiamas maistas yra tinkamas, kokie patiekalai labiausiai atitinka vaikų poreikius ir kita aktualia informacija. Mokymų metu vyks ir AB „Kauno Grūdai“ sveikatai palankių produktų degustacijos.

 DSC_3100 (1)

Prie Pasaulinės maisto dienos minėjimo degustuojant grikių košę prisidėjo AB „Kauno Grūdai“. Įmonė plėtoja savo veiklą sveikatai palankių maisto produktų gamybos srityje ir savo ilgalaikius tikslus sieja su sveikatai palankių produktų kūrimu. „Siekiame, kad visuomenė atpažintų ir rinktųsi sveikatai naudingą maistą bei laikytųsi sveikos subalansuotos mitybos principų tiek namuose, tiek ir darželiuose, mokyklose ar kitose viešojo maitinimo įstaigose. Šiandien Pasaulinės maisto dienos metu net 9 Kauno darželių vaikus vaišinome mūsų sukurta ir pagaminta ACTIVUS grikių koše su vištiena, kuri yra be skonio stipriklių ir konservantų bei ypač tinkama vaikų mitybai. Be to, vaikams ir jų tėveliams pasakojome apie košės naudą ir kokių reikalingų maisto medžiagų joje gausu“, – sakė įmonių grupės „KG Group“ Marketingo direktorius Artūras Skairys.

 

 Inga Lebrikaitė DSC_3133

Grikių košės degustacija šiandien vyko šiuose darželiuose: Kauno lopšelis-darželis „Aušrinė“, Kauno lopšelis-darželis „Vėrinėlis“, Kauno lopšelis-darželis „Pagrandukas“, Kauno mokykla-darželis „Rūtelė“, Privatus darželis UAB „Baibokynė“, Neveronių lopšelis-darželis, Raudondvario lopšelis-darželis „Riešutėlis“, Kačerginės daugiafunkcinis centras ir Garliavos lopšelis-darželis „Eglutė“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lopšelio-darželio “Aušrinė”  vaikų atsiliepimai, ar skani buvo košė?

Tomas: skanu, aš mėgstu grikius

Darija: labai skaniai kvepia

Kajus:taip skanu, net saldu…

 20151016_100743IMG_0831

Garliavos lopšelyje-darželyje “Eglutė” 

Košė, kurią patys vaikai  “virė”grupėse sukėlė susidomėjimą ir vaikų, ir suaugusiųjų tarpe. Ar tikrai sveika valgyti tokią košę? Priešmokyklinio amžiaus vaikai kartu su auklėtoja skaito etiketę:

– Baltymai, – skaito auklėtoja

-Sveika, nes jų reikia, kad būtume stiprūs, – sako vaikai

-Angliavandeniai,

– ???,- vaikai suklūsta

– Tai energija, taip pat tinka mums – aiškina auklėtoja, suvalgę šią košę būsime ilgai sotūs.

– ir stiprūs. Pažiūrėk, kokie raumenys, – rodo Augustas

Kai kurių vaikų nusiteikimas valgyti košę, deja, nesutapo su  veiksmais. Taigi, vieni vaikai valgė košę, kiti paragavo, dar kiti – pastūmė į šalį. Darbuotojai akciją vertina teigiamai – puikus būdas perduoti tėvams žinutę, kad yra puiki alternatyva skubantiems, keliaujantiems, tačiau besirūpinančiais vaiko mityba tėvams.

 20151016_10061220151016_103359

Kačerginės daugiafunkcio centro vaikučiai košę skanavo pasigardžiuodami. Vaikučiams košė patiko. Klausinėjo iš ko pagaminta, kodėl kvepia vištyte, o matosi tik morkytė. Džiaugėsi gavę spalvinimo lapus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kauno rajono Neveronių lopšelio-darželio ugdytiniai aktyviai įsijungė į grikių košės degustaciją. Vaikučiai buvo supažindinti su grikių kruopomis, paaiškinta grikių košės nauda mūsų organizmui ir jo vystymuisi. Košės degustacija vyko lopšelio-darželio salėje, paruoštas vaizdinis  edukacinės medžiagos pristatymas – skaidrių demonstravimas. Daugumai košė buvo labai skani. Vaikučiams labai patiko spalvinimo užduotėlės, kurias jie atliko pagal savo kūrybos techniką. Jie domėjosi ką dar ragausime, ar dar „rytoj“ valgysime tokią košę?

DSCN5274 DSCN5276 DSCN5277IMG_4660

Darželio-mokykla “Rūtelė” atsiliepimai:

Šį rytą alkanų nebuvo!!!

Vaikų mintys apie Košės dienos renginį:

Tokią   košę galima valgyti  pusryčiams, pietums ir vakarienei.(Vilius)

Košė, tai skanu! (Algirdas)

Košė, tai energijos šaltinis.  (Nojus)

Tai maistas, kuris turi daug vitaminų. Būsiu energingas ir sotus. (Ąžuolas)

Man  labai patiko, suvalgiau iš karto.(Kristupas K.)

Ši košė labai skani. Aš labai mėgstu grikius. Man ji skaniausia.(Vytenis)

Pats skaniausias – pirmas šaukštas. (Ieva)

Kauno r. Raudondvario lopšelio-darželio „Riešutėlis“ ugdytiniai paminėjo Pasaulinę maisto dieną valgydami  grikių košę. Nuo ankstyvo ryto mažieji  kartu su auklėtojomis susipažino su grūdinės kilmės produktais, žiūrėjo parengtą vaizdinę medžiagą,  kalbėjo, diskutavo, kodėl svarbu valgyti sveiką maistą.  Darželinukai dalinosi mintimis, kokias košes mėgsta, o kokių ne. Degustavo grikių košę, spalvino žaismingus paveikslėlius ir visi kartu kartojo linksmą eilėraštuką apie košę.

12165925_1045374532149155_1716189884_n

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Lopšelis-darželis „Pagrandukas“ buvo papasakota prieš grikių košės degustaciją vaikams apie grūdų naudą žmogaus sveikatai, vaikai sužinojo kur auga grikiai, kaip atrodo jų kruopos ir pan. Su džiaugsmu spalvimo lapus ir labai džiaugėsi skania koše.

Vaikų mintys:

 „Skanu, ber per mažai vandens“ (Karolis, 5 m.)

„Dėl to kad neteisingai nupiešta linija“ (Vytautė, 5 m.)

„Labai kvepia“ (ugnė, Ieva, 3 m.)

„Visiškai neskanu, aš tokių nemėgstu“ (Karolis, 5 m.)

„O tai ką čia visa višta įmesta? (Karolis, 5 m.)

„Skani košė, saldi“ (Martynas, 6 m.)

„Aiste, valgyk košę, o tai neaugsi“ (Austėja, 5 m.)

‚Aš kai valgysiu košę tai būsiu mažas kareivis“ (mindaugas, 3 m.)

„Man tai skani šita košė, norėčiau dar“ (Pranas, 4 m.)

100_4284 (4)20151019_104413

20151019_105205 2015-10-19 10.29.57 (1)

Privatus darželis Baibokynė pasidalino savo nuotaikomis po Pasaulinės maisto dienos: “Vaikai susėdo prie stalų ir po pokalbio apie košes, iš ko jos verdamos, iš ko gaminamos, kokios būna, papasakojome apie grikių košę. Bet kalbos kalbomis! Vos tik užpylėme košytes vandeniu, tuoj pasipylė vaikų komentarai: Kaip skaniai kvepia… O mes čia mėsytę valgysim?.. Čia grikių košė?.. Bet mūsų košė taip nekvepia…
Vaikams labai patiko košių diena – ji buvo kitokia; jie patys dalyvavo visame gamybos procese ir todėl košė buvo daug skanensnė! Ačiū už puikų projektą ir produktus, kuriuos atrandame!

kosiu_diena_baibokyne

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą