Kauno darželinukai Europos sveikos mitybos dieną pradėjo kelione po sveiko maisto šalį

08 Lap Kauno darželinukai Europos sveikos mitybos dieną pradėjo kelione po sveiko maisto šalį

     Lapkričio 8-ąją minima Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama rinktis sveikatai palankius maisto produktus, maitintis sveikai, organizuojami renginiai, kuriuose diskutuojama apie teisingos mitybos principus.  Pasaulinė sveikatos organizacija sako, kad mūsų sveikata didžiąja dalimi priklauso nuo gyvenimo būdo ir mitybos.

Pagal atliktus tyrimus nustatyta, kad mūsų mityba yra nesubalansuota, per daug vartojame riebių ir saldžių maisto produktų ar patiekalų, per mažai vartojame daržovių ir vaisių, grūdinių kultūrų bei žuvies. Ne išimtis yra ir mūsų vaikai, kurie taip pat mėgsta saldžiai ar riebiai užkandžiauti, valgo traškučius, saldumynus,  mėgsta greitai pagamintą maistą, geria daug saldžių gaiviųjų gėrimų, kurie neretai ,,praturtinti“ įvairiais dažikliais ar saldikliais, per mažai vartoja daržovių ar vaisių.

    Sveiką mitybą kiekvienas suprantame savaip ir tas supratimas pirmiausia atsinešamas iš savo šeimos, todėl vaikų sveikos mitybos pamatai turi būti padėti dar ankstyvoje vaikystėje, juk nuo to, kaip jie maitinsis priklausys ir jų sveikata ateityje. Pratinti vaikus prie įvairaus maisto, įvairių jo skonių reikia  nuo mažens, kad kiekvienuose namuose, kiekvienoje šeimoje pirmenybė būtų teikiama sveikatai naudingesnių produktų pasirinkimui, kad ant kasdieninio ar šventinio stalo būtų patiekiami sveikatai palankūs patiekalai ir pirmiausia tėvai būtų autoritetu ir pavyzdžiu savo vaikams renkantis sveikatai palankius patiekalus. Labai svarbu, kad  vaikai nuo pat mažens būtų ugdomi, mokomi ir maistas ir tinkama valgymo kultūra taptų kiekvienos šeimos kasdienybe.

   Būtent todėl lapkričio 8 dieną VšĮ ,,Tikra mityba“ kartu su projekte ,,Sveikatai palankūs“ dalyvaujančiomis Kauno miesto ir rajono ugdymo įstaigomis organizavo renginį ,,Kelionė po sveiko maisto šalį“, kuris prasidėjo Kauno lopšelyje darželyje ,,Varpelis“ vaikučių dainele apie žirnį ir pupą.  Darželio auklėtiniai  dalyvavo interaktyvioje pamokoje, buvo supažindinti su sveikatai palankiais maisto produktais, kalbėjo apie jų teikiamą naudą, mynė mįsles. Vaikai buvo mokomi teisingai pasirinkti sveikatai naudingus maisto produktus bei atsisakyti nemaistingų ir sveikatai nepalankių maisto produktų, šoko, žaidė žaidimą ,,Sveika- nesveika“.

Dėka projekto partnerių Prekybos tinklo IKI ir AB ,,Kauno grūdai“, kurie dovanojo šventei sveikatai palankių maisto produktų, vaikai patys gamino ir ragavo sveikatai palankius užkandžius.

  Šiandien buvo stengiamasi atkreipti dėmesį į vaikų mitybą, nuo kurios priklauso mūsų mažiausiųjų atžalų ir mūsų pačių savijauta ir nusiteikimas, – sakė VšĮ ,,Tikra mityba“ direktorė Danguolė Gasparavičienė.

„Ką valgai, tas esi“ – šis senas posakis puikiai tinka ir šiandien.  Sveikata ir gera savijauta gimsta žmogaus viduje, todėl  ugdyti  ir lavinti  sveikos mitybos įpročius reikėtų pradėti dar vaikystėje. Vos išgirdus žodžius „sveika mityba“ dažnai numojame ranka, tarsi tai būtų neįveikiamo kalno viršūnė. O juk tereikia laikytis kelių svarbių taisyklių, todėl lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė jau antri metai dalyvauja projekte „Sveikatai palankūs“, kurio metu organizuojami renginiai, pasakojama apie tinkamos mitybos principus, vaikai mokomi sveikai gyventi, – dalijosi savo mintimis lopšelio darželio ,,Varpelis“ direktorė  Lidija Kasiulynienė.

,,Visi žinome kaip svarbu užtikrinti, jog vaikai valgytų kuo daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Tačiau tik pasakojant mažiesiems apie jų naudą sveikatai, nieko nepasieksime. Turime vaikams paaiškinti, kad sveikai maitintis yra ne tik būtina, bet tai daryti lengva ir smagu. Mes tikime, kad skatindami vaikus gaminti ir ragauti sveikus užkandžius, padėsime jiems ugdyti teisingos mitybos įgūdžius nuo pat mažų dienų”, – sako prekybos tinko IKI viešųjų ryšių vadovė Berta Čaikauskaitė.

VšĮ ,,Tikra mityba“ direktorė Danguolė Gasparavičienė antrindama sakė, kad tik dirbant visiems nuosekliai ir  kartu: ugdymo įstaigų personalui, tėveliams, specialistams, skiepijant vaikams  teisingus valgymo įpročius, šviečiant tėvus ir skatinant juos namuose kartu su vaikais gaminti sveikatai naudingus patiekalus, suteikiant žinių ugdymo įstaigų personalui bus pasiektas rezultatas ir tikėtina, kad jaunoji karta augs sveikesnė.

Nuo 2015 m. rugsėjo 1 d. VšĮ ,,Tikra mityba“ įgyvendina socialinės atsakomybės projektą ,,Sveikatai palankūs“, kuriame dalyvauja Kauno miesto ir rajono, Vilniaus bei Kėdainių miesto ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo įstaigos. Projekto tikslas didinti visos ugdymo įstaigos bendruomenės: nuo vaikučių, personalo iki tėvelių sveikatai palankios mitybos ir sveikos gyvensenos raštingumą, skatinti sveikai maitintis, suteikti žinių sveikos gyvensenos klausimais.

VšĮ ,,Tikra mityba“ vykdo šviečiamąją veiklą ne tik ugdymo įstaigų bendruomenėms bet ir visai visuomenei, skatindama rinktis sveikatai palankius maisto produktus ir sveikai maitintis, vykdo maisto pramonės specialistų mokymus, kvalifikacijos kėlimo kursus, skatindama juos gaminti, kuo daugiau ir įvairesnių sveikatai palankių patiekalų ar produktų ir svarbiausia siūlo nepamiršti, kad maistas turi būti mūsų visų vaistas ir energijos šaltinis!

 

20161108_100113 20161108_100140 20161108_100510 20161108_10090720161108_104451 img_1436 img_146520161108_104659 20161108_101226

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“ iniciatyvos-kaunui-kaunas-logo

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą