Kauno darželinukų sukurti receptai skatins draugus valgyti sveikiau

19 Geg Kauno darželinukų sukurti receptai skatins draugus valgyti sveikiau

 

Visą pavasarį vyko VšĮ ,,Tikra mityba“ inicijuoto projekto ,,Sveikatai palankūs“ Sveikatai palankaus patiekalo konkursas. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai kartu su savo tėveliais, auklėtojomis kūrė ir siuntė savo sukurtus receptus. Šiuo konkursu siekta sudominti vaikus sveikatai palankia mityba, paskatinti juos ir jų šeimas gaminti visaverčius patiekalus, o taip pat nepamiršti, kad sveikas maistas – sveikatos šaltinis, kuris suteikia energijos ne tik sportui ar žaidimams, bet ir padeda augti stipriems ir sveikiems.

„ Konkursas sulaukė didelio susidomėjimo ne tik iš projekto ,,Sveikatai palankūs“ dalyvių, receptus siuntė ir kitos Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, iš įvairiausių miestų. Atsiųsta per 100 sveikuoliškų patiekalų receptų. Vaikai ir tėveliai parodė daug išmonės: siuntė ne tik savo firminio sveikuoliško patiekalo aprašymą, bet pagaminę jį ir fotografavo. Sulaukėme pačių įvairiausių pristatymų: nuo skaidrių iki iliustruotos receptų knygos“, – apie konkursą pasakojo VŠĮ „Tikra mityba“ direktorė, Danguolė Gasparavičienė

Originaliausi buvo Kauno rajono Garliavos lopšelio darželio ,,Eglutė“ ,,Grybukų“ grupės vaikučiai ir tėveliai bei auklėtojos, kurios savo ugdytinių receptus su spalvingomis nuotraukomis sudėjo į receptų knygą.

Nugalėtojų laukė prizas, jie visi kartu su tėveliais ir auklėtojomis, pasipuošę prijuostėmis gegužės 18 dienos popietę plušo projekto partnerio Kauno Kolegijos viešojo maitinimo katedros laboratorijoje. Vaikai gamino avižinių dribsnių blynelius, sveikuoliškus sumuštinius su saulėgrąžų daigais, morkų- bananų kokteilį. Po ilgo darbo visi kartu džiaugėsi savo darbo rezultatais – nuostabiais sveikuoliškais patiekalais, juos degustavo ir vaišino draugus bei auklėtojas. Visi dalyviai nuoširdžiai dėkojo remėjams, prekybos tinklui Rimi ir Kauno Kolegijos viešojo maitinimo katedrai ir jos studentams, projekto ,,Sveikatai palankūs“iniciatoriams VšĮ ,,Tikra mityba“ už suteiktą galimybę ne tik apžiūrėti maisto gaminimo laboratorijas, bet ir patiems pasijusti virėjais.

Pasak Garliavos lopšelio darželio ,,Eglutė“ direktorės Neringos Okunienės tėvai, gal labiau mamos, džiaugiasi, kad darželis ne tik pamaitina vaikus, bet ir rūpinasi sveika vaikų mityba. Konkursas suintrigavo ir grupės auklėtojas – auklėtojos daug pastangų įdėjo, kad kiekviena šeima pamąstytų, kaip galime keisti vaikų meniu namuose ir darželyje, ragino kurti patiekalus, galvojo, kaip įdomiau pateikti surinktą medžiagą. Tai ne vienos dienos darbas. Sveika mityba – tai įprotis, kurį ugdomės nuo vaikystės. Šis konkursas paskatino diskusijas ir manau įtakos vaikų meniu mūsų darželyje.

VšĮ ,,Tikra mityba“ direktorė Danguolė Gasparavičienė pripažino, jog išrinkti laimėtojus buvo tikrai nelengva – dauguma dalyvių labai stengėsi būti kuo išradingesni. „Labai džiaugiamės Sveikatai palankaus patiekalo konkurso dalyvių dideliu aktyvumu, jų išradingumu bei kūrybingumu. Tikrai tikiuosi, kad toks konkursas vyks dar ne kartą. Mūsų įstaiga kuria sveikatai palankų valgiaraštį ugdymo įstaigoms ir tikrai šiuos vaikučių ir tėvelių sukurtus originalius sveikuoliškus patiekalus įtrauksime į šį valgiaraštį, kad ir jų draugai valgytų sveikiau.

Nuo 2015m. rugsėjo 1d. VšĮ ,,Tikra mityba“ įgyvendina socialinės atsakomybės projektą ,,Sveikatai palankūs“, kuriame dalyvauja Kauno miesto ir rajono, Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Projekto tikslas didinti visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos bendruomenės: nuo vaikučių, personalo iki   tėvelių sveikatai palankios mitybos ir sveikos gyvensenos raštingumą, skatinti sveikai maitintis, suteikti žinių bei šviesti sveikos gyvensenos klausimais. Juk labai svarbu, kad ne tik ugdymo įstaigoje vaikų mityba atitiktų sveikos mitybos principus, bet ir kiekvienuose namuose, kiekvienoje šeimoje pirmenybė būtų teikiama sveikatai naudingesnių produktų pasirinkimui, ant kasdieninio ar šventinio stalo garuotų sveikatai palankūs patiekalai ir pirmiausia tėvai būtų pavyzdžiu savo vaikams renkantis sveikatai palankius patiekalus. Labai svarbu, kad vaikai nuo pat mažens būtų ugdomi, mokomi ir maistas ir tinkama valgymo kultūra taptų šeimos kasdienybe

.VšĮ ,,Tikra mityba“ vykdo šviečiamąją veiklą ne tik ugdymo įstaigų bendruomenėms bet ir visai visuomenei, skatindama rinktis sveikatai palankius maisto produktus, sveikai maitintis, vykdo maisto pramonės specialistų mokymus, skatindama juos gaminti kuo daugiau ir įvairesnio sveikatai palankaus maisto produktų ir svarbiausia siūlo nepamiršti, kad maistas turi būti mūsų visų vaistas!

Dalinamės puikiomis renginio nuotraukomis su plačiomis vaikų šypsenomis!

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą