Konferencija “Sveikas vaikas: nuo iššūkių iki rekomendacijų ”

konferencija, tikra mityba, sveikas vaikas, vaiku maitinimas

05 Bal Konferencija “Sveikas vaikas: nuo iššūkių iki rekomendacijų ”

Vieni svarbiausių veiksnių, lemiančių vaikų sveikatą ir vystymąsi, yra tinkama mityba ir fizinis aktyvumas.

Būtent vaikystėje formuojasi sveikos gyvensenos įpročiai ir nuo to gali priklausyti viso tolimesnio gyvenimo kokybė. Ne paslaptis, kad šiandien vaikai yra įpratę rinktis nesveiką maistą, o vietoj fizinio aktyvumo – pasyvų laisvalaikio leidimo būdą. 

Kas kaltas: konservatyvūs įpročiai šeimose ar nepakankamas vaikų sveikatai palankios mitybos ir fizinio aktyvumo ugdymas?

Taip, didžiausią įtaką vaikui ir jo požiūriui į fizinį aktyvumą daro tėvai, mokytojai bei auklėtojai, kadangi tai yra būtent tie autoritetai, iš kurių jauname amžiuje labiausiai linkstama perimti elgesio modelius. Atvejais, kuomet vaikas net nuo mažų dienų nemato aktyvaus gyvenimo pavyzdžių, mažai tikėtina, kad vėliau jis norės ar išdrįs formuoti kitokį elgesio modelį, kuris išskirtų iš jį supančios aplinkos.

Visi pritaria, kad šioje srityje yra būtini pokyčiai

Atrodo tiek daug dirbama, priimami nauji teisės aktai, didinama kontrolė, skiriamos lėšos. Ar tai veikia?

Norit sustabdyti vaikų viršsvorio ir nutukimo plitimą svarbu skatinti sveiką aplinką, ypač ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigose, užtikrinti sveikos mitybos galimybes, ugdyti vaikų sąmoningumą, skatinti vaikus ir paauglius būti reguliariai fiziškai aktyviais.

O taip pat bendradarbiauti su visomis suinteresuotosiomis šalimis, kalbėti, diskutuoti ir, svarbiausia veikti visiems kartu, viena linkme, įskaitant maisto produktų gamintojus, perdirbėjus, pardavėjus, viešojo maitinimo sektoriaus atstovus, sveikatos ir vartotojų NVO ir akademinę bendruomenę.

Apie vaikų sveikatos problemas, kylančias dėl netinkamos mitybos ir nepakankamo fizinio aktyvumo, apie sveikatai palankaus maisto pateikimo vaikams subtilybes ir poreikį kovoti su maisto švaistymu, o taip pat ir apie tai, kaip užtikrinti tinkamą vaikų fizinį aktyvumą ir juos sudominti fizine veikla per inovatyvias, vaikams patrauklias ir įtraukiančias priemones diskutavome balandžio 5 dieną Vilniuje vykusioje konferencijoje “Sveikas vaikas: nuo iššūkių iki rekomendacijų”, skirtoje Pasaulinei Sveikatos dienai paminėti.

Pranešimus skaitė:

Prof. dr. Arūnas Emeljanovas – LSU Fizinio ir socialinio ugdymo katedra – ,, Ir vėl apie Fizinį aktyvumą…Bet ar tikrai jau žinome užtektinai?”

Ieva Gudanavičienė – SAM Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja – ,, Vaikų mityba ir jos gerinimo perspektyvos”

Linas Slušnys – LR Seimo narys, Seimo sveikatos reikalų komiteto psichikos sveikatos pakomitečio pirmininkas, vaikų ir paauglių psichiatras – ,, Vaikų fizinės ir psichinės sveikatos tarpusavio sąsajos”

Loreta Mačytė – ŽŪM Tvarios žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Maisto pramonės ir kooperacijos skyriaus vyriausoji specialistė – ,, Ekologiškos ir nacionalinės maisto kokybės sistemos produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose aktualijos ir naujovės”

Aelita Zabulionė – KTU Maisto instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja – ,, Vaikiški produktai ar produktai vaikams – kas juos skiria?”

Žana Antonova – Gydytoja dietologė – ,, Sveikas santykis su maistu”

Eglė Vaičiukynaitė – KTU EVF Neuromarketingo specialistė, „Neuromarketingo ir dirbtinio intelekto“ laboratorijos (JAV, Lietuva) bendraįkūrėja ir vadovė – Interaktyvus tyrimas. ,, Ar mokiniams reikalingas gastrominis teatras mokyklose?”

Gintvilė Bagdonavičiūtė ir Gabrielė Makarevičiūtė-Osipovič programa “Kurk Lietuvai” – ,, Ar naujoji karta labiau tausos maistą?”

Dr. Algirdas Noreika – UAB Indeform ir Indeform Interactive įkūrėjas bei vadovas, turintis daugiau nei 20 metų patirtį interaktyvių sistemų, programavimo ir kompiuterinės grafikos srityse – ,, Misija – aktyvumas. Ar superherojus gali padėti?”

Laura Blaževičiūtė – “Sveikatiados” projekto koordinatorė – ,,„ Mankštiada“ – ugdymo įstaigose plačiai paplitusi iniciatyva! Kuo programa „Sveikatiada“ išsiskiria iš kitų sveikos gyvensenos projektų?”

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą