Konkursas: ,,Kur gyvena vitaminai?“ kūrybiškai skatino sveiką mitybą

28 Kov Konkursas: ,,Kur gyvena vitaminai?“ kūrybiškai skatino sveiką mitybą

Šių metų sausio ir vasario mėnesiais vyko VšĮ ,,Tikra mityba“ inicijuoto projekto ,,Sveikatai palankūs“ darbelių konkursas: ,,Kur gyvena vitaminai?“. Ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų grupės kartu su savo tėveliais ar auklėtojomis kūrė įvairiausius darbelius, kurie simbolizuoja sveiką mitybą ir vitaminus. Tuos darbelius nufotografavę ar kitaip įamžinę siuntė projekto koordinatorei. Šiuo ikimokyklinių įstaigų konkursu siekta sudominti vaikus sveikatai palankia ir žaisminga mityba, paskatinti juos ir jų šeimas kūrybiškai prisiliesti prie sveiko maisto ir palankios mitybos.

„Konkursas sulaukė didelio susidomėjimo ne tik iš projekto ,,Sveikatai palankūs“ dalyvių, kūrybiškų darbelių nuotraukas siuntė ir kitos Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, iš įvairiausių miestų. Atsiųsta apie 100 originalių darbelių nuotraukų. Darželių auklėtojos, vaikai ir jų tėveliai parodė daug išmonės: pasitelkė pačias įvairiausias darbelių kūrimo technikas ir be galo nustebino mus savo aktyvumu.

Originaliausi buvo Kauno lopšelio – darželio „Aušrinė” „Kibildukų”grupės vaikučiai bei auklėtojos, kurie sukūrė darbelį – ,,Vitaminas“.

LopÅelis_darželis_AuÅrinÄ—_grupÄ—_Kibildukai

Nugalėtojų laukė prizas, jie visi kartu su auklėtojos, turėjo galimybę apsilankyti sveiko laisvalaikio studijoje ,,Sveiki sveiki”, kur vaikai žaidė, klausėsi paskaitėlės, dalyvavo estafetėse. Vaikai vienbalsiai šaukė ,,ačiū”, nuoširdžiai dėkojo projekto ,,Sveikatai palankūs“ iniciatoriams VšĮ ,,Tikra mityba“ ir partneriams ,,Sveiki sveiki“, už suteiktą galimybę ne tik smagiai praleisti rytą, bet ir pasitikrinti sveikatos žinias.

IMG_2727

IMG_2705

IMG_2683

IMG_2656

IMG_2649

Taip pat buvo apdovanoti dar du aktyviausi konkurso dalyviai. Tai Raseinių miesto lopšelio – darželio „Saulutė“ bei Kauno lopšelio – darželio „Vėrinėlis“ vaikai. Prizą laimėtojams įsteigė: „Magnum“ – sveikos ir skanios lietuviškos sultys.

IMG_0154       IMG_0159

17268916_962538800548457_1798312597_o

VšĮ  ,,Tikra mityba“ direktorė Danguolė Gasparavičienė pripažino, jog išrinkti laimėtojus buvo ganėtinai lengva – tai padaryti padėjo, ,,Sveikos mitybos standarto“ facebook paskyros draugai bei darželių aktyvumas renkant ,,patinka“ balsus.

Nuo 2015m. rugsėjo 1d. VšĮ ,,Tikra mityba“ įgyvendina socialinės atsakomybės projektą ,,Sveikatai palankūs“, kuriame dalyvauja Kauno miesto ir rajono, Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Projekto tikslas didinti visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos bendruomenės: nuo vaikučių, personalo iki tėvelių sveikatai palankios mitybos ir sveikos gyvensenos raštingumą, skatinti sveikai maitintis, suteikti žinių bei šviesti sveikos gyvensenos klausimais. Juk labai svarbu, kad ne tik ugdymo įstaigoje vaikų mityba atitiktų sveikos mitybos principus, bet ir kiekvienuose namuose, kiekvienoje šeimoje pirmenybė būtų teikiama sveikatai naudingesnių produktų pasirinkimui, ant kasdieninio ar šventinio stalo garuotų sveikatai palankūs patiekalai ir pirmiausia tėvai būtų pavyzdžiu savo vaikams renkantis sveikatai palankius patiekalus. Labai svarbu, kad vaikai nuo pat mažens būtų ugdomi, mokomi ir maistas bei tinkama valgymo kultūra taptų šeimos kasdienybe.

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą