Mitybos pokyčiai turi prasidėti nuo mažiausiųjų vaikų, o prie to prisideda juos ugdanti bendruomenė

14 Gru Mitybos pokyčiai turi prasidėti nuo mažiausiųjų vaikų, o prie to prisideda juos ugdanti bendruomenė

 

Nuo 2015 metų VšĮ ,,Tikra mityba“ įgyvendina socialinės atsakomybės projektą ,,Sveikatai palankūs”. Iniciatyva skirta formuoti Kauno miesto švietimo įstaigų bendruomenės (vaikų, tėvų ir ugdymo įstaigų personalo) sveikos mitybos įpročius bei teigiamas nuostatas. Projekte dalyvaujančių įstaigų kolektyvas mokomas ugdyti ir skleisti sveikos mitybos ir gyvensenos principus bei sąmoningumą visoje įstaigos bendruomenėje.

Įdomu, kaip tas projektas buvo įgyvendinamas? Visus metus iniciatoriai ir aktyvistai rengė ir vedė seminarus: „Sveikos mitybos ABC“, ,,Sveikos gyvensenos ABC“ ,,Kaip teisingai išsirinkti sveikatai palankius maisto produktus?“, „Ką, kiek, kada ir kaip reikia valgyti?“, bei ,,Daržovių ir vaisių galia“ vaikams, tėveliams ir ugdymo įstaigų personalui.

Kiekvienas Kauno miesto darželis į veiklas buvo įtraukiamas atskirai. Ugdymo įstaigų bendruomenės dalyvavo organizuojamose veiklose ir edukacinėse pamokėlėse: „Sveikatos virusas – sveikas maistas ir sportas“, ,,Kelionė po sveiko maisto šalį“. Užsiėmimų metu vaikai diskutavo ir domėjosi vaisių ir daržovių nauda sveikatai. Ragavo ir bandė atpažinti sodo ir daržo gėrybes, gamino nesudėtingus užkandžius, žaidė ir fantazavo. Vaikams sveiki maisto produktai tapo įvairiausiomis žaidimų priemonėmis. Didžiųjų renginių metu auklėtiniai  dalyvavo interaktyviose pamokose, kur buvo supažindinami su sveikatai palankiais maisto produktais, mokomi teisingai pasirinkti sveikatai naudingus maisto produktus bei atsisakyti nemaistingų ir sveikatai nepalankių maisto produktų.

Visus projekto džiaugsmus ir išradingų veiklų akimirkas talpinome ,,Sveikos mitybos standarto“ facebook paskyroje bei ,,Sveikatai palankūs!” puslapyje. Nuveiktais darbais ir įamžintomis akimirkomis gali pasidžiaugti ne tik Kauno miesto ugdymo įstaigų kolektyvai, auklėtiniai, bet ir vaikų veikla besidomintys tėveliai.

Vykdant projektą daug dėmesio skyrėme ir tėvams. Bendravome su jais susitikimų: ,,Visi kartu gaminame sveikai“, ,,10 žingsnių sveikos mitybos link“ bei praktinių mokymų metu. Tėveliams suteikėme galimybę padiskutuoti su specialistais, ką daryti, kad vaikams gaminamas maistas būtų skanus, patrauklus ir sveikatai palankus. Buvo dalinami patarimai, kokius produktus rinktis ir kaip gaminti sveikatai palankius patiekalus, kuriuos pamėgtų ir mūsų mažieji. Juk ruošiant patiekalus reikia sudėti ne tik tinkamas žaliavas, bet ir gaminti su meile.

Didžiuojamės ir džiaugiamės šiuo aktyviai augančiu ,,Sveikatai palankūs“ projektu, kuris apima visas tris, vaikų mitybai įtakos turinčias, grupes: ugdymo įstaigų personalą, šeimą bei pačius mažamečius. Tik veiklas nukreipdami į visas tris šias sritis pasieksime geriausių rezultatų. Būtent to ir siekia ,,Sveikatai palankūs“ projektas su naujomis idėjomis.

 

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“  logo-png

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą