Projektas „Sveikatiados pusryčių klubas“

05 Spa Projektas „Sveikatiados pusryčių klubas“

 

 

Kauno mokyklas lankantys sportininkai kvies vaikus nevengti pusryčių

 

Spalio 4 dieną prasidėjo iniciatyva „Sveikatiados pusryčių klubas“ mokyklinukams pademonstruos, ką naudinga valgyti pusryčiams ir kodėl taip svarbu į mokyklą atvykti jau papusryčiavus. Šiuo metu tyrimai rodo, kad penktadalis Kauno moksleivių nepusryčiauja, o trečdalis vartoja per mažai vaisių ir daržovių. Netradicinius pusryčius bendrojo ugdymo mokyklose organizuos sveikos gyvensenos ugdymo programa „Sveikatiada“, o specialiose pamokose žinomi sportininkai dalinsis savo patirtimi ir patars vaikams, kaip sveikai maitinantis galima pasiekti aukštų rezultatų.

 

Projektas „Sveikatiados pusryčių klubas“ vyks spalio ir lapkričio mėnesiais šešiose pagrindinio ugdymo Kauno mokyklose. Žaisdami vaikai sužinos, kurie produktai suteikia energijos, patys ieškos atsakymų kaip priprasti pusryčiauti. Sugrįžti bent vienai pamokai į mokyklas bus kviečiami garsūs Kauno sportininkai, kad savo pavyzdžiu įkvėptų moksleivius rūpintis savo mityba. Moksleiviai specialiuose kalendoriuose kasdien žymės, ką valgė pusryčiams, o vėliau aptars savo maisto produktų pasirinkimą su specialistais. Projektą vainikuos baigiamasis renginys, kuriame vaikai patys gamins rytinius valgius ir jais vaišins bendramokslius ir mokytojus. Planuojama, kad projekte dalyvaujantys penktų klasių moksleiviai iniciatyvai pasibaigus pamėgs pusryčius ir iš namų į mokyklą neišeis nepapusryčiavę.

 

Projekto „Sveikatiada“ vadovė Margarita Čėglytė mano, kad kuo įvairesnėmis priemonėmis vaikams pasakosime apie pusryčių naudą, tuo labiau tikėtina, kad jie rytais pradės pusryčiauti.

 

„Praeitais mokslo metais toks projektas labai sėkmingai įvyko Vilniuje ir įkvėpti jo sėkmės siekėme jį įgyvendinti ir kituose miestuose. Sostinės projektas parodė, kad 14 proc. dalyvių projekto veiklos paskatino pusryčiauti, o 67 proc. vaikų teigė, kad sužinojo daug naudingos informacijos. Iš projekto Kaune tikimės sulaukti panašių rezultatų“, – sakė projekto vadovė M.Čėglytė.

 

Šį projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“. iniciatyvos-kaunui-kaunas-logo

 

Ką rodo tyrimai

 

Tarptautinis mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimas (angl. Health Behaviour in School-Aged Children – HBSC) leidžia jaunų žmonių sveikatą įvertinti ne tik kaip ligos nebuvimą, fizinę, socialinę ir emocinę savijautą, bet į ją žiūrima, kaip į kasdienio gyvenimo šaltinį. Tai unikalus tyrimas, kuris paliečia šeimą, mokyklą ir tarpusavio santykius, socioekonominę aplinką, kurioje vaikai auga, veiksnius, kurie reikalingi vaikų sveikatos ir elgsenos supratimui, kurie formuoja ir turi įtakos jų sveikatai ir gyvensenai. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, 2014 m. atliko tyrimą Kauno mieste. Atlikto tyrimo metu buvo apklausti Kauno miesto 5, 7 bei 9 klasių moksleiviai.

 

Tyrimo duomenimis, Kauno miesto moksleiviai savo sveikatą vertina geriau nei Lietuvos moksleiviai apskritai. Kaune savo sveikatą negerai vertino kas dešimtas moksleivis, Lietuvoje – kas aštuntas. Tačiau tyrimo duomenys atskleidė nepakankamai gerus Kauno miesto moksleivių mitybos įpročius.

 

„Nors mitybos specialistai pabrėžia pusryčių svarbą ir teigia, kad mokyklinio amžiaus vaikams jokiu būdu nederėtų praleisti pusryčių, daugiau nei penktadalis moksleivių prieš išeinant į mokyklą niekada nepusryčiauja. Maždaug trečdalis apklaustųjų per retai vartoja vaisius ir daržoves, taip pat tarp moksleivių išlieka populiarūs nerekomenduotini vartoti maisto produktai – saldainiai, šokoladas, gazuoti gaivieji gėrimai“, – teigė Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Reda Žaromskytė.

 

Apie „Sveikatiadą“    sveikatiada_logotipas

 

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daug kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso 720 Lietuvos mokyklų, jos projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 45 000 vaikų.

 

14517349_1270009256383878_5208362560155924434_n 14517440_1270009199717217_43455930688462369_n 14572251_1270009236383880_1152524036402655247_n 20161003_134219

 

Daugiau informacijos apie projektą suteiks:

Margarita Čėglytė,

Projekto „Sveikatiada“ vadovė

Tel. nr. +370 6725 7080

El. paštas: margarita@sveikatiada.lt

www.sveikatiada.lt

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą