Projekto „Sveikatai palankūs“ rugsėjo mėnesio veiklų tęsinys Kauno lopšelyje – darželyje ,,Vėrinėlis”

15 Spa Projekto „Sveikatai palankūs“ rugsėjo mėnesio veiklų tęsinys Kauno lopšelyje – darželyje ,,Vėrinėlis”

 

 

 

Projektas „Sveikatai palankūs“ dar nespėjo pasidalinti visais  rugsėjo veiklų įspūdžiais. Kauno lopšelyje – daržėlyje ,,Vėrinėlis” vaikus džiugino ,, PADŪKĖLIŲ DARŽOVIŲ“ savaitė. Kiekviena vaikų grupė savaitės metu turėjo įvairiausių veiklų ir nori jomis pasidalinti su visais.

,,Peliukų“ grupės vaikai kalbėjo apie daržoves. Parengtose skaidrėse ,,Daržovės“, vaikai išvardino pažįstamas daržoves ir sužinojo retesnių daržovių pavadinimus, įvardino  jų spalvas, dydžius, formas. Taip pat mažyliai į darželį atsinešė rečiau naudojamų ir ne tokias skanias daržoves kaip  salierą, baklažaną. Jas ragavo, uostė. Žiūrėjo filmuką ,,Linksmasis daržas“ https://www.youtube.com/watch?v=9xDzAkuAUME, čia žaismingos daržovės pasakojo savo istorijas.

Žaidė kalbos žaidimą –  iš kokios raidelės prasideda daržovės pavadinimas, tarė skiemenimis ir išplojo, pasakė, kiek kartų suplojo. Atliko užduotis: aplikavo obuolius spalvotu popieriumi (plėšė spalvotą popierių jį glamžė ir klijavo ant obuolio trafareto). Žaidė dialoginį žaidimą: ,,Daržą rauti“. Klausė ramios muzikos, gulėjo ant kilimo ir įsivaizdavo, kad esą daržo daržovės. Muzikai nutilus vaikai pasakė draugams kokia buvo daržovė.

peliukai_

Vaikų mintys:

,,Mano mama namuose kepa svogūnų pyragą“ (Linas).

„Mano mama ridikus deda ant duonos, būna labai skanu“ (Ineta).

,,Vėžliukų“ ir ,,Boružėlių“ grupės vaikai atsinešė įvairiausių daržovių. Prisiminė jų pavadinimus, įsidėmėjo retesnių daržovių pavadinimus: patisonas, kaliaropė, salieras ir pan. Vaikai sužinojo, kurios daržovės raunamos, kurios skinamos, įvardino spalvas, susipažino daržovių sudedamąsias dalis: šaknys, lapai, valgoma dalis. Atliko užduotį –  užrištomis akimis ragavo daržovę ir įvardino daržovės skonį: saldi, karti, švelni, minkšta. Vaikas pasiūlė iš daržovių pagaminti lenktyninę mašiną! Vaikai smalsūs ir žingeidūs, todėl pabaigoje suvaidinome pasaką ROPĖ.

variuk      varliu

,,Kiškučių“, ,,Kačiukų“ ,,Pelėdžiukų“ grupių vaikai atliko kūrybines užduotis, įminė mįsles. Vaikai sužinojo retesnių daržovių pavadinimus, jų skonį.

,,Padūkėlių daržovių“ teminė savaitė sužadino tėvų smalsumą ir įkvėpė įsijungti į kūrybinį procesą. Tėvai kartu su vaikais pagamino grožybės iš daržovių.

Darželio aplinkos erdvėje eksponuojami vaikų – tėvų kūrybinių darbų paroda ,,Po rudeniniais lapais grožybės slepias“. ,,Padūkėlių daržovių“ savaitė apjungė visą darželio bendruomenę, į veiklas įsijungė net tėveliai!

2   6

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“

iniciatyvos-kaunui-kaunas-logo

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą