Spalio 20d. renginys skirtas Pasaulinei vaikų nutukimo dienai paminėti

05 Spa Spalio 20d. renginys skirtas Pasaulinei vaikų nutukimo dienai paminėti

 

 

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, vykdydamas visuomenės sveikatos stebėseną, išanalizavo 2015/2016 m. Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankančių vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų duomenis ir nustatė, kad  kasmet didėja vaikų, turinčių sveikatos problemų skaičius, todėl visuomenės sveikatos specialistai didelį dėmesį rekomenduoja skirti tinkamai higienai, mitybai bei fiziniam aktyvumui.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mitybą ir fizinį aktyvumą priskiria prie vienų iš pagrindinių faktorių darančių įtaką mūsų organizmui. Sveikatai palankaus vaikų maitinimo tikslas – ne tik teikti maisto produktus, kurie užtikrintų vaikų maisto medžiagų fiziologinius poreikius, kad tik jie būtų sotūs, bet tokia mityba palaikytų jų sveikatą t.y. suteiktų energijos ir patenkintų visų reikalingų maistinių medžiagų poreikius ir padėtų suformuoti sveikatai palankią valgymo kultūra visam gyvenimui. Tiek dvasinis tiek fizinis sveikatos pamatas padedamas vaikystėje, todėl jau vaikystėje įpratus sveikai maitintis, nuolat gaunant žinių apie sveikatai palankią mitybą, tikėtina, kad išaugs nauja karta be prietarų ir su mityba susijusių mitų, kurie dabartinei kartai trukdo pradėti gyventi sveikiau. Todėl ir kilo noras inicijuoti šitą projektą pradedant nuo pačių mažiausių.

,,Sveikatai palankūs” – socialinė inciatyva, kuria siekiama sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos žinių vienodumo ugdymo įstaigose ir namų ūkiuose. Socialinės atsakomybės projekto tikslas formuoti ikimokyklinių įstaigų vaikų, personalo, visos bendruomenės sveikatai palankios mitybos įpročius, teigiamas nuostatas, ugdyti ir skleisti sveikos mitybos ir gyvensenos principus bei sąmoningumą visoje įstaigos bendruomenėje. Šiuo projektu siekiame atkreipti dėmesį į vaikų mitybą, nuo kurios priklauso ne tik gera savijauta, bet ir sveikata, ne tik ugdymo įstaigose, bet ir šeimose. Projektas yra skirtas ugdyti vaikų sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius.

Š. m. spalio 20 dieną 13 val. kviečiame dalyvauti socialinės iniciatyvos ,,Sveikatai palankūs” Kauno kolegijos Viešojo maitinimo katedros ir VšĮ„ Tikra mityba“ organizuojamame renginyje, skirtame Pasaulinei vaikų nutukimo dienai paminėti – „Vaikų mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių formavimas. Vaikų nutukimo problemos ir sprendimai“.

Susitikime adresu: VšĮ Kauno kolegija, Technologijų ir kraštotvarkos fakultetas, Viešojo maitinimo katedra, Pramonės pr. 22 – 112, Kaunas.

Dalyvavimas nemokamas! Registruotis tel. 868572544 arba el. paštu projektai@tikramityba.lt

Renginio programą rasite čia: programa-pdf

Renginyje laukiami Kauno miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų dietistai, virėjai, pedagogai, kurie yra atsakingi už mitybą ugdymo įstaigoje.

Iniciatyvą palaiko:   l

Renginio organizatoriai: logo   log   lo

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“  iniciatyvos-kaunui-kaunas-logo

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą