Stebuklinga daržovių galia

18 Bal Stebuklinga daržovių galia

Balandžio mėnuo proejkte „Sveikatai palankūs“ skirtas atkreipti dėmesį į daržovių naudą ir galią. Su projekte dalyvaujančių darželių auklėtojomis dalinomės metodine medžiaga ir paruošta programa skirta platesnei  pažinčiai su daržovėmis. Dalinamės akimirkomis ir su jumis!

Balandžio 18-tą dieną su vaikais, Neveronių vaikų lopšelyje-darželyje, kalbėjomės apie daržovių naudą mūsų organizmui. Vaikai sužinojo, kaip daržovės yra skirstomos pagal naudą organizmui ir, kodėl yra vienas iš sveikatą stiprinančios mitybos komponentų, kuri yra vaikų sveikatos šaltinis! Vienas po kito vaikai spėjo mįsles, kartu žaidėm įvairiausius žaidimus, bei žiūrėjom pasaką apie ropę. Žaidimų nugalėtojai buvo apdovanoti šviežiomis daržovėmis, na o auklėtojos į grupes visiems vaikams dovanų gavo mūsų rėmėjų UAB ,,Straikas” Magnum sulčių!
Džiaugiamės, jog net ir patys mažiausi vaikai geba atpažinti ne tik morką ar svogūną, bet ir brokolį, avokadą ar špinato lapą!

Dėkojame vaikučiams už parodytas žinias ir gerą nuotaiką, o rėmėjams už skanias dovanas!

untitled-4088 untitled-4107 untitled-4114 untitled-4122 untitled-4144

Kauno l/d „Varpelis ugdytiniai kartu su auklėtojomis taip pat domėjosi daržovių ir vaisių galia mūsų organizmui. Mažesniųjų grupių vaikučiai  žiūrėjo skaidres apie daržoves, tyrinėjo svogūno sandarą mikroskopu,  žaidė žaidimus, minė mįsles. Vyresnėliai vaikai kūrė eilėraščius, sodino svogūnus  ir prieskonines daržoves. Veiklos pabaigoje vaikai patys ruošė sveikus sumuštinius, ragavo vaisius ir daržoves, lygino jų skonius. 

untitled--3 untitled--4  untitled--2

Mokykloje – darželyje „Rūtelė“, visuomenės sveikatos priežiūros pecialistė, Liolė Endzelienė, priešmokyklinės grupės ugdytiniams, naudodama IKT demonstravo paruoštas pateiktis, pasakojo apie vaisių ir daržovių naudą žmogaus organizmui. Ugdytiniai turėjo galimybę ragauti atsineštus vaisius ir daržoves, aptarė jų skonius.Didžiausią įspūdį ugdytiniams padarė visuomenės sveikatos priežiūros  specialistės į grupę atsinešti, taip vaikų mėgiami guminukai, čiulpinukai, coca colos gėrimas.Kai sužinojo kiek cukraus yra kiekviename iš šių produktų, nusuprendė šių skanėstų naudoti kuo mažau…

untitled--9 untitled--10  untitled--11

Kauno lopšelyje-darželyje „Pagrandukas“  skambant muzikai, vaikai su auklėtojomis traukinuku atkeliavo į daržovių pasakų karalystę, kurioje vaikai stebėjo skaidres apie daržoves, klausėsi sekamos lietuvių liaudies pasakos „Ropė“, piešė interaktyvioje lentoje, mynė mįsles, improvizavo pagal smulkiąją tautosaką,  dalyvavo estafetėse, žaisdami žaidimus rūšiavo daržoves. Grįžę į grupes vaikai tyrinėjo daržoves, jas smulkino, svėrė, spaudė sultis, gamino įvairias salotas, vėrinukus. 

 untitled--13 untitled--14 untitled--15

Kauno r. Raudondvario lopšelyje-darželyje “Riešutėlis” vaikai kalbėjosi, dalinosi turima patirtimi apie daržovių svarbą žmogaus organizmui, vitaminus ir kitas naudingas medžiagas. Ugdytiniai žaidė žaidimą „Atspėk, ką ragauji”, žiūrėjo pasaką „Ropė” ir ją inscenizavo. Deklamavo eilėraštukus, žaidė lietuvių liaudies ir kt. žaidimus apie daržoves. Patirtus įspūdžius ir perimtas naujas žinias perteikė meninės raiškos formomis: spalvino, piešė, aplikavo ir lipdė pasirinktas daržoves. 

Sveikatai palankūs 2_Fotor Sveikatai palankūs 4_Fotor sveikatai palankūs_Fotor

Kauno lopšelio –darželio ,,Vėrinėlis“ vaikai  susipažino su daržovių savybėmis, turimais vitaminais ir jų auginimo sąlygomis. Vaikai pristatė vitaminus – A, B , C, D . Skambėjo dainelės apie vitaminus, raudonskruostį obuolį. Sporto nykštukas kvietė visus kuo daugiau sportuoti ir mokė sveikuolių dainelę su judesiais.  

Darželio vaikai grupėse sėjo ir augino prieskonines daržoves ,,Žalioji palangė“. Vaikų mintys:

  • ,,Man tai patiko pupytės“ įdėjau jas į žemę ir išlindo“
  • ,,Šitos pupos augs, augs iki stogo“
  • ,,Dabar tai mūsų svogūnų daržas. Svogūnas kvepia, bet smirda…“
  • ,,Aš tai namuose irgi auginu svogūną. Tėtis ir aš su dešra valgėm“.
  • ,,Kai jau nebus sniego, tai tada viskas augs lauke“

Jie taip pat žaidė įvairiausius žaidimus,skambant muzikai inscenizavo vaisių ir daržovių puotą, jų galvas puošė karūnos. Užrištomis akimis ragavo vaisius, įvardino skonį, spalvą, dydį. Dalinamės vaikų mintimis:

  • Paulius (4 m.) : ,,Oi, koks rūgštus, o gal saldus obuolys“
  • Skaistė (4 m.) : ,,Apelsiną aš mėgstu, mes ir namie turime, tik mažesnius“
  • Elena (4 m. ) : ,,Vaisius ir daržoves reikia valgyti ir būsi sveikuolis“
  • Urtė (4 m. ) ,,Aš daug valgau daržovių ir obuolių ir nesergu“.

untitled--9 untitled--10 untitled--11 untitled--13 untitled--14

Garliavos l.-d. „Eglutė“ „Ežiukų“ grupės vaikučiai balandžio 28d. renginio „ Apie stebuklingą daržovių galią“ metu gamino sveikuoliškus sumuštinius.Kiekvieno vaiko pagamintas sveikuoliškas sumuštinis buvo skirtingas, taip atsiskleidė vaikų kūrybiškumas, kiekveinas siekė savito rezultato. Džiugu. jog vaikai žino, kad daržoves valgyti sveika, kad jose daug vitaminų. Keletas vaikų minčių:

Benas: Aš pjausčiau sveikas daržoves agurkus, paprikas, uždėjau ant duoniuko. Buvo „žiauriai“ skanu. Labiausiai man patiko paprika. Paprikoje daug vitamino c.

Gustė: Daržovėse daug vitaminų. Jie stiprina kaulus.

Brigita: Aš gaminau su agurkais ir salotom. Nes man jie skaniausi.

Emilė: Aš mėgstu papriką ir salotas. Todėl duoniuką puošiau su šiom daržovėm.

untitled--15 untitled--16 untitled--17

 

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą