Stovykloje vaikai buvo maitinami menkaverčiu maistu

08 Bir Stovykloje vaikai buvo maitinami menkaverčiu maistu

Telšių r. Eigirdžių pagrindinėje mokykloje pagal projektą „Pažink ir kurk“ organizuojamoje vasaros stovykloje vaikai buvo maitinami neturint tokiai veiklai leidimo, menkaverčiu maistu ir antisanitarinėmis sąlygomis.

Telšių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, gavę skundą, išsiaiškino, kad stovykla, skirta socialiai remtiniems mokiniams. 33 vaikams buvo skirta parama ir nemokamas maitinimas, tačiau tinkamu maistu stovyklos organizatoriai nepasirūpinimo.

Patikrinimo metu vaikai pietums valgė sumuštinius ir obuolius, gėrė arbatą. Eigirdžių pagrindinės mokyklos direktorė negalėjo pateikti nei produktų įsigijimo dokumentų, nei maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimo, suteikiančio teisę maitinti vaikus.

Be to, ant stalų nebuvo nei indų, nei servetėlių, nesudarytos sąlygos tinkamai nusiplauti rankų.

Telšių VMVT uždraudė Eigirdžių pagrindinėje mokykloje vasaros stovyklos metu maitinti vaikus ir įpareigojo surasti legaliai ir tinkamai veikiančią įmonę, kuri galėtų tiekti patiekalus.

„Džiaugiuosi, kad laiku užkirtome kelią šiai nelegaliai veiklai ir sustabdėme nesąžiningus stovyklos organizatorius. Šis atvejis patvirtina, kad kai kuriems mūsų verslininkams dar labai trūksta sąmoningumo ir elementaraus patriotiškumo, o tuomet nesibodima pelnytis net ir socialiai remtinų vaikų sąskaita. Su tuo negalima taikstytis. Vakarų Europos šalyse, pavyzdžiui Šveicarijoje, verslas savo veiklą grindžia pavyzdine reputacija ir pasitikėjimu, ten panaši situacija būtų nesuvokiama, tikras skandalas.  O mes vis dar privalome griežtai kontroliuoti, tikrinti, taikyti sankcijas, net stabdyti veiklą, – pabrėžia VMVT direktorius Jonas Milius. – Kaip ir kasmet, šią vasarą vaikų maitinimui stovyklose skirsime ypatingą dėmesį ir vykdysime neplaninius patikrinimus. Verslas turėtų labai atsakingai įvertinti, ar yra tinkamai pasiruošę maitinti vaikus, ypatingą dėmesį skirti produktų saugai ir kokybei, higienai“.

VMVT primena, kad patiekalus galima gaminti stovykloje, kuriai yra išduotas leidimas – maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimas.

Kitoje viešojo maitinimo įstaigoje pagamintas maistas gali būti atvežamas ir išdalinamas stovykloje. Tačiau maitinimo paslaugas teikiančios kavinės ar restorano leidime turi būti nurodyta papildoma veikla – „maisto tiekėjų pagal sutartį veikla“.

Ar įmonė turi maisto tvarkymo subjekto patvirtinimo pažymėjimą, galima patikrinti Maisto tvarkymo subjektų registre 

Pasitikrinti ar įmonė, tieksianti maistą, neįtraukta į nepatikimų maisto tvarkymo subjektų sąrašą galima http://vmvt.lt/maisto-sauga/maisto-sauga-ir-kokybe/patikimi-nepatikimi-subjektai/nepatikimi-maisto-tvarkymo

Informacija iš www.vmvt.lt

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą