Susitikime aptartos maisto produktų ir pašarų aktualijos

12 Geg Susitikime aptartos maisto produktų ir pašarų aktualijos

Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje šiandien vyko susitikimas su Lietuvos maisto pramonės ir Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijų atstovais. Susitikimo metu aptarti aktualiausi maisto produktų ir pašarų klausimai.

VMVT specialistai supažindino susirinkusius su aktualiausiomis tarnybos veiklos naujovėmis ir pakeitimais. Susitikimo metu buvo aptarti nacionalinių ir Europos Sąjungos teisės aktų naujovės ir iniciatyvos, dažniausiai pasitaikantys pažeidimai VMVT inspektorių patikrinimų metu. Pasitarimo dalyviai supažindinti su maisto produktų ženklinimo reikalavimų naujovėmis, ypač atkreiptas dėmesys į maistingumo ženklinimo reikalavimus, apsvarstytas maisto produktų tinkamumo vartoti terminų nustatymo klausimas.

Susitikime daug dėmesio buvo skirta pašarų klausimams: pašarų su GMO ženklinimui, vaistinių pašarų naudojimui, pašarinių žaliavų ženklinimo reikalavimams, priedų patvirtinimo procedūroms, saugos tyrimams, atsakingam antimikrobinių medžiagų naudojimui pašarų pramonėje ir kitoms aktualijoms.

VMVT nuolat palaiko ryšius su socialiniais partneriais, stengiantis užtikrinti maisto produktų ir pašarų atitikimą teisės aktų reikalavimams bei siekiant įgyvendinti vieną pagrindinių savo veiklos tikslų – kad šalies vartotojus pasiektų tik saugūs ir tinkamai paženklinti produktai. Tokie susitikimai leidžia operatyviau dalintis Europos Sąjungos ir trečiųjų šalių teisėkūros ir kitomis naujovėmis, spręsti iškylančius aktualius klausimus, glaudžiau bendradarbiauti su maisto pramonės ir grūdų perdirbimo specialistais.

Informacija iš www.vmvt.lt

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą