Socialinės atsakomybės projektas “SVEIKATIADA”

25 Sau Socialinės atsakomybės projektas “SVEIKATIADA”

Kas yra „Sveikatiada” ?

„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą, vykdoma nuo 2008 metų. Organizuojami vaikams įdomūs ir patrauklūs renginiai, kurių metu moksleiviai plečia savo žinias ir supratimą sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo srityse. Veiklose dalyvauja ne vien moksleiviai, bet ir mokytojai, mokyklų ir darželių administracijos darbuotojai ir tėvai.

„„Sveikatiada“ – tai valstybinių institucijų, socialiai atsakingų verslo įmonių ir nevyriausybinių organizacijų bendras projektas. Projekto partneriai: Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, UAB „Nestle Baltics“, UAB „Orkla Foods Lietuva“, UAB „VMG Food“, UAB „Arimex“ bei LPF „Maisto bankas“. Valstybinės institucijos ir privataus verslo įmonės susivienijo bendram tikslui – edukuoti jaunąją kartą apie sveiką gyvenseną.

„Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Vandens diena“ „Šok ir nesustok“ bei daug kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso virš 750 Lietuvos mokymo įstaigų, o projektuose ir užsiėmimuose dalyvavo daugiau nei 15 000 vaikų.  Išskirtinis dėmesys šioje programoje skiriamas mokyklų bendruomenėms, kurios kviečiamos smagiai ir mokiniams patraukliomis priemonėmis – žaidynėmis, viktorinomis, mankštomis, šokiais bei kita netradicine aktyvia veikla per pamokas, pertraukas ar po pamokų – ugdyti supratimą apie mitybą ir fizinį aktyvumą. Juk sveikai gyventi yra smagu!

„Sveikatiados“  veiklose dalyvauti kviečiamos mokymo įstaigos – mokyklos, gimnazijos, progimnazijos, darželiai ir kitos mokymo įstaigos. 

Kaip organizuojamos „Sveikatiados“ veiklos?

„Sveikatiados“ komanda pagal metinį veiklų planą inicijuoja tęstines veiklas – sukuria siūlymų ir idėjų paketą, kurį kiekvienoje mokykloje inicijuoja ir įgyvendina „Sveikatiados“ ambasadorius. Likus keletui savaičių iki renginių, ambasadorius el. paštu gaus idėjų paketą, su 5-6 siūlymais, ką mokykla galėtų organizuoti atitinkamu laikotarpiu. Ambasadorius savarankiškai ar kartu su kitais mokytojais pasirenka patraukliausias idėjas ir jas įgyvendina.

Kas yra „Sveikatiados“ ambasadorius? 

Ambasadoriumi yra vadinamas mokyklos atstovas, kuris bendrauja su projekto koordinatoriais, dalinasi patarimais, įspūdžiais, nuotraukomis ir kitais klausimais. Juo gali būti bet kuris mokymo įstaigos atstovas – direktorius, pavaduotojas ugdymui, mokytojas ar psichologas. Patartina „Sveikatiados“ ambasadoriui suburti grupę kolegų, kurie padėtų įgyvendint projekto veiklas.

Kodėl verta dalyvauti „Sveikatiadoje“?

„Sveikatiada“ vadovaujasi šūkiu – sveikai gyventi yra smagu. Programa siekiama vaikams įdomiomis ir patraukliomis priemonėmis ugdyti sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įgūdžius. Organizuojamos masinės mankštos, šokiai, pusryčių fiestos, vaisių ir daržovių mitingai, žinių mūšiai ir pan. Įdomių renginių metu moksleiviai ne tik smagiai leidžia laiką, bet ir sužino aktualios ir naudingos informacijos apie sveikatingumą. Išbandę „Sveikatiados“ idėjas, vaikai patys susidomi sveika gyvensena ir turi daugiau motyvacijos gyventi sveikai. Taigi ši programa – tai kartu ir puikus Jūsų bendradarbis įgyvendinant Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą Sveikatos ugdymo bendrąją programą. 

Kasmet  komanda stengiasi aplankyti kuo daugiau mokyklų, gyvai pabendrauti su „Sveikatiados“ dalyviais, kartu suorganizuoti įdomius renginius bei smagiai ir turiningai praleisti laiką. Aktyviausieji dalyviai apdovanojami „Sveikatiados“ atributika, kitais prizais. 

IMG_6413

 

 

Projekto koordinatorė Laura Blaževičiūtė laura@sveikatiada.lt

Daugiau informacijos skaitykite čia: www.sveikatiada.lt 

Prisijunkite prie mūsų: https://www.facebook.com/Sveikatiada/?fref=ts

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą