,,Sveikos šeimos klubas” pradeda veiklą!

19 Rgs ,,Sveikos šeimos klubas” pradeda veiklą!

 

,,Sveikos šeimos klubas” pradeda savo veiklą paskaitų ciklu  „ Tegul maistas būna mūsų vaistas“

 

tituline_tikra_mityba                 Pirmoji paskaita jau rugsėjo 20 dieną!

Paskaitų metu mes gilinsimės apie sveikos mitybos tiesas, grįstas moksliniais ir medicininiais tyrimais, o ne viešojoje erdvėje patarimus dalijančių ,,mitybos specialistų” nuomone, atsakysime į klausimus:

Sveikatai palanki mityba – kas tai? Mitai ir tiesos pagrįstos moksliniais tyrimais, gerais ir blogais praktiniais pavyzdžiais.

Subalansuotos mitybos svarba šeimos kasdienybėje, teisingų mitybos įpročių formavimas šeimoje bei mitybos įpročių įtaka žmogaus organizmui. Kas, kaip ir kiek?

Vaikų sveikos mitybos pagrindai,

Pagrindiniai sveikos mitybos principai: maisto įvairumas, subalansuotumas, saikingumas, pagrindinės maistinės medžiagos ir jų poreikis bei nauda organizmui. Mitybos sezoniškumas. Ar tikrai įmanoma šiais laikais sveikai maitintis ne tik namuose, bet ir viešojoje erdvėje?

Ar mes turime galimybę rinktis sveikatai palankius maisto produktus.  Kas tie sveikatai nepalankūs maisto produktai? Tausojantys patiekalai ant mūsų stalo – kas tai?

Išmoksite skaityti maisto produktų ženklinimo etiketes:į ką atkreipti dėmesį kasdienybėje renkantis maisto produktus (praktiniai pavyzdžiai ir maisto produktų etikečių analizė). Ką reiškia užrašai ,,Tinka vartoti iki“ ar Geriausias iki“.

Valgymo kultūra šeimose ir kodėl tai labai svarbu?

Paskaitų ciklo metu gausite daug patarimų kaip sveikai maitintis, kaip teisingai pasirinkti maisto produktus, o svarbiausia juos nesugadinti gaminant patiekalus, formuoti ir ugdyti valgymo kultūrą savo šeimose, o taip pat gausybę  paprastų, o kartu ir sveikų patiekalų  receptų.

Paskaitų ciklą, su praktiniais patarimais ir receptais veda lektoriai:
Danguole-5   Danguolė Gasparavičienė, daugiau nei 15 metų gilinasi ir analizuoja sveikatai palankios mitybos bei sveiko ir saugaus maisto paslaptis, puikiai išmano maisto saugos ir kokybės reikalavimus.
ruta_petereit   Rūta Petereit, Lietuvos dietologų draugijos prezidentė, medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė. Rūta yra mokslinių straipsnių, cituojamų nacionalinėse ir tarptautinėse recenzuojamose duomenų bazėse, bendraautorė, stažavosi mitybos klausimais Kopenhagoje (Danijoje), Tarptautiniuose ESPEN (Europos parenterinės ir enterinės mitybos draugija) kursuose. Šioje srityje turi daugiau nei 8 metus patirties

posa0250  Ingrida ir Linas Lauciai, ” Augueko namų” įkūrėjai”. Jų patirčiai jau apie 15 m., todėl tikrai turi, ką pasakyti ir kuo pasidalinti.

 

Mes siekiame,  kad Jūs su  minimaliomis pastangomis pasiektumėm maksimalų efektą!

Ir, jei Jūs tvirtai nusprendėte, kad:

— norite keisti savo šeimos mitybos įpročius;

— norite, kad Jūsų vaikai augtų sveiki;

— Jums ne tas pats, ką valgote;

— nenorite ir vėl laikytis naujų dietų

— norite išmokti skaityti maisto produktų etiketes;

— norite išmokti gaminti prisilaikant sveikatai palankios mitybos principų

Vadinasi, tik Jums patiems ir nuspręsti, ar gyvenate, kad valgytumėte, ar valgote, tam, kad gyventumėt… Mes jau apsisprendėme…

 

1. Paskaita ,,Tegul maistas būna mūsų vaistas”

 

Paskaitoje aptarsime:

– Mitybos įpročių įtaką vaikų imunitetui ir subalansuotos mitybos svarba šeimos kasdienybėje.

– Vaikų mitybos korekcijos principai, būtini gyvenimo būdo ir elgsenos pokyčiai. Kaip kalbėti, bendrauti su vaiku, kad paversti nelabai mėgstamų produktų valgymą žaidimu ir malonumu.

– Pateiksime ikimokyklinio amžiaus vaikų mitybos rekomendacijas bei ikimokyklinio amžiaus vaikų mitybos įvertinimą.

Paskaitos metu gausite daug patarimų ir receptų, kuriais galėsite nudžiuginti savo mažuosius!

Pertraukų metu diskutuosime, bus atsakoma į visus Jums rūpimus klausimus.

Renginys vyks š.m. rugsėjo 20d. nuo 18 val.

Renginio vieta: VšĮ Kauno Mokslo parko konferencijų salė (K. Petrausko g. 26, Kaunas)

Renginio trukmė 2,5 val.

Pirmiems 5 užsiregistravusiems,- nemokamai!

Dalyvavimas 1 suaugusiam – 10 Eur

Lektorė: Rūta Petereit, Lietuvos dietologų draugijos prezidentė, medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė. Rūta yra mokslinių straipsnių, cituojamų nacionalinėse ir tarptautinėse recenzuojamose duomenų bazėse, bendraautorė, stažavosi mitybos klausimais Kopenhagoje (Danijoje), Tarptautiniuose ESPEN (Europos parenterinės ir enterinės mitybos draugija) kursuose. Šioje srityje turi daugiau nei 8 metus patirties

 

2. Paskaita Sveikatai palankūs maisto produktai – kas tai? Teisingas maisto produktų pasirinkimas

Paskaitoje kalbėsime:

Sveikatai palanki mityba – nauda ir kraštutinumai.  Kuo tokia mityba svarbi mūsų organizmui? Sveikatai palankūs maisto produktai.

Kaip juos teisingai pasirinkti skaitant ženklinimo etiketes.  ,,Natūralūs” produktai, produktai vaikams – ar jie tikrai tokie yra., ką reiškia užrašas ,,Be E”. Ką pasako maistingumo deklaracija maisto produktų etiketėse, kaip ji įtakoja pasirenkant sveikatai palankesnius maisto produktus, sotieji riebalai, cukrūs,

Praktiškai analizuojant maisto produktų ženklinimo etiketes išmoksite teisingai pasirinkti maisto produktus. Sužinosite ir apie tai, ko ženklinimo etiketėse nereikia nurodyti, bet tai sveikatai nepalanku: akrilamidai, transriebalai ir jų žala žmogaus organizmui.

Paskaitos metu gausite daug patarimų ir receptų, kuriuos galėsite pritaikyti kasdieninėje šeimos mityboje!

Pertraukų metu diskutuosime, bus atsakoma į visus Jūsų klausimus.

Renginys vyks. Š.m. spalio 25d. nuo 18 val.

Renginio vieta: VšĮ Kauno Mokslo parko konferencijų salė (K. Petrausko g. 26, Kaunas)

Renginio trukmė 2 val.

Dalyvavimas 1 suaugusiam – 20 Eur

Registruotis: projektai@tikramityba.lt. , mob. tel. 868572544

Lektorė: Danguolė Gasparavičienė

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą