Vaikai sprendė, kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis?

17 Kov Vaikai sprendė, kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis?

 

Kovo 19 dieną minima Tarptautinė paukštienos diena. Paukštiena yra antra pagal populiarumą mėsą pasaulyje ir sudaro apie trečdalį visos pasaulyje pagaminamos ir suvartojamos mėsos, be kurios patiekalų neįsivaizduojame savo pietų stalo. Paukštienos gamyba taip ištobulėjo, kad vietoje dešimt skirtingų produktų, kuriuos buvo galima įsigyti prieš 40 metų, vien tik Lietuvoje jų pagaminama daugiau nei 300 skirtingų rūšių. Tačiau tokiais nuolatinio tobulėjimo laikais tikėtina, jog sekanti karta nepažins kaime strikinėjančių naminių paukščių ir nežinos, ką reiškia delne turėti švelnų ir mažytį, kelių dienų viščiuką, ar iš kur ant mūsų stalo atsiranda paukštiena. Būtent todėl svarbu nuo mažens vaikus edukuoti, vaizdingai pasakoti apie paukščius ir jų mitybinę svarbą augančiam organizmui.
Tarptautinės paukštienos dienos tikslas yra priminti visuomenei, o ypač vaikams apie paukščius, jų rūšis, kaip paukštiena pasiekia kiekvienos šeimos stalą, surasti sprendimą dilemai: kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis?
 
Edukacinis renginys apie paukštieną darželio bendruomenei
Kovo 17 dieną Kauno rajono ,,Giraitės“ darželyje vaikai ir ugdymo įstaigos personalas su džiaugsmu pasitiko iniciatyvos „Sveikatai palankūs“ organizatorius. Įgyvendinant sveikos mitybos projektą Lietuvos įstaigose surengtas dar vienas edukacinis renginys – skirtas Tarptautinei paukštienos dienai paminėti. Renginio metu projekto ,,Sveikatai palankūs“ organizatoriai pasakojo, kaip atsiranda viščiukai, pristatė naminių paukščių rūšis, kuo jos skiriasi, kaip naminiai paukščiai atsiranda, aiškino, jog paukštiena ne tik skani, bet ir naudinga mėsa – puikus baltymų šaltinis, o ypač augančiam vaiko organizmui. Renginio organizatorės supažindino vaikus su kiaušinių rūšimis, jų maistine verte, papasakojo, jog valgant kiaušinius yra stiprinama sveikata, didinamas atsparumas ligoms, skatinamas augimas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Prie renginio linksmybių prisidėjo ir darželio vaikai – deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles, šoko ,,Ančiukų šokį“, klausėsi pasakėlių bei mynė mįsles apie paukščius. Patys drąsiausi ir aktyviausi buvo apdovanoti ,,Sveikatai palankūs“ projekto prizais. Na, o pietums vaikai valgė skanų, iš vištienos, su meile, darželio virėjų paruoštą patiekalą. Virėjos įrodė vaikams, jog paukštiena – mėsa, kuri ne tik lengvai ir greitai paruošiama, bet ir tinkama daugeliui įvairių patiekalų. Tą dieną vaikai skanavo – vištienos troškinį su daržovėmis.
20170317_114432
Svarbiausia vaikai buvo laimingi! Sofija (3,5 m.): labai skani vištiena, taip spalvota, nes brokolių yra, morkyčių. Mano mama nedaro patiekalo su brokoliais. Augustas (3 m.): man labai patiko paukščių šventė!
20170317_114420
Anot darželio direktorės Giedrės Jašinauskienės kalbėti su vaikais apie sveiką mitybą niekad nebus per daug. Tai tik bendradarbiavimo su VšĮ ,,Tikra mityba“ pradžia, labai malonu sulaukti tokio pobūdžio renginių. Labai dėkinga esu už šią iniciatyvą ir šventę darželyje bei pagalbą tobulinant valgiaraštį.
Sveikatai palanki mityba – tai ne tik mityba, užtikrinanti maisto medžiagų fiziologinius poreikius, bet ir tokia, kuri palaiko sveikatą t.y. suteikia energijos ir patenkina visų reikalingų maistinių medžiagų: angliavandenių, baltymų, riebalų, vitaminų ir mineralinių medžiagų poreikius. Sveikos mitybos raštingumo vaikus mokyti reikia nuo mažens,-sako VšĮ ,,Tikra mityba“ direktorė Danguolė Gasparavičienė, projekto ,,Sveikatai palankūs“ iniciatorė. Svarbu, kad vaikai suprastų, kas yra sveikos mitybos pagrindas, kodėl vieni maisto produktai yra sveikesni nei kiti, kodėl svarbi yra valgymo kultūra sveikatai palankios mitybos užtikrinime. Būkime kantrūs – sveikos mitybos įpročių formavimas yra sudėtingas, tačiau labai gražius rezultatus duodantis procesas. Džiaugiamės, kad prie mūsų iniciatyvos ugdyti mažuosius, prisideda ir maisto pramonės įmonės. Ačiū mūsų draugams AB ,,Vilniaus paukštynui“,- sakė Danguolė Gasparavičienė.
Nuo 2015m. rugsėjo 1d. VšĮ ,,Tikra mityba“ įgyvendina socialinės atsakomybės projektą ,,Sveikatai palankūs“, kuriame dalyvauja Kauno miesto ir rajono, Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Projekto tikslas didinti visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos bendruomenės: nuo vaikučių, personalo iki tėvelių sveikatai palankios mitybos ir sveikos gyvensenos raštingumą, skatinti sveikai maitintis, suteikti žinių bei šviesti sveikos gyvensenos klausimais. Juk labai svarbu, kad ne tik ugdymo įstaigoje vaikų mityba atitiktų sveikos mitybos principus, bet ir kiekvienuose namuose, kiekvienoje šeimoje pirmenybė būtų teikiama sveikatai naudingesnių produktų pasirinkimui, ant kasdieninio ar šventinio stalo garuotų sveikatai palankūs patiekalai ir pirmiausia tėvai būtų pavyzdžiu savo vaikams renkantis sveikatai palankius patiekalus. Labai svarbu, kad vaikai nuo pat mažens būtų ugdomi, mokomi ir maistas ir tinkama valgymo kultūra taptų šeimos kasdienybe
VšĮ ,,Tikra mityba“ vykdo šviečiamąją veiklą ne tik ugdymo įstaigų bendruomenėms bet ir visai visuomenei, skatindama rinktis sveikatai palankius maisto produktus, sveikai maitintis, vykdo maisto pramonės specialistų mokymus, skatindama juos gaminti kuo daugiau ir įvairesnio sveikatai palankaus maisto produktų ir svarbiausia siūlo nepamiršti, kad maistas turi būti mūsų visų vaistas!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą