Vaikų mintys ,,Viso grūdo blynų fiestoje“

11 Lap Vaikų mintys ,,Viso grūdo blynų fiestoje“

Kauno lopšelis-darželis “Pagrandukas”:

Labai dėkojame, kad inicijavote ir pasiūlėte mūsų įstaigai surengti tokį renginį. Tiek vaikams, tiek auklėtojoms tai buvo labai naudinga ir įdomi patirtis. Mūsų nuomone, tokių renginių tikrai reikia, nes vaikai patiria daug džiaugsmo, veikdami greta kitų patiria bendruomeniškumo jausmą, saugo save ir draugus, ir žinoma, tokie renginiai padeda vaikams geriau suprasti sveikos mitybos principus, formuoja vaikų valgymo įpročius.

Vaikų atsiliepimai apie viso grūdo blynų kepimą:

  • Visada aš mamai padedu kepti blynus. O šie blynai kur kepėm buvo labai skanūs. O labiausiai man patiko tarkuoti obuolį.  (Aistis, 6 m.)
  • Man patiko tešlą maišyti, nes niekada dar nebuvau maišiusi tešlos, nes mama visada pati kepa. (Rugilė, 6 m.)
  • Viskas buvo labai įdomu ir gražu, nes labai gražius blynukus padarėm, papuošėm juos. Mano buvo su banano akytėm ir serbentais. (Ema, 6 m.)
  • Aš jau trečią blyną valgau, visi jie vis kitokie, nes aš juos kitaip papuošiu, bet visi labai skanūs. (Denisas 6 m.)

IMG_4225 IMG_4150

Kauno lopšelis – darželis ,,Vėrinėlis“:

,,Labai buvo skanu, valgiau ir labai norėčiau daugiau, aš visus galėčiau suvalgyti. Man tiesiog skanu, bet ne per daug skanu. Aš dažnai valgau tokius blynus (Nauris). ,,Pelėdžiukų“ grupė.

,,Blynai skanūs, gardūs ir patiko su uogiene. Jie buvo su skoniu, saldūs ir tokių dar nevalgiau. Blynai sveiki ir pakankamai dideli. ,,Valgėm blynus buvo rudi, bet būna ir geltoni“. (Skaistė)

,,Man tai buvo skanu ir norėjau dar spalvinti“ (Martynas)

,,Aš suvalgiau visus blynus, nes visi valgėm ir dar užaugsiu didelė (Urtė)

,,Spalvinau kiškį, keptuvę. Į ją mama pila aliejaus. Ir dar blynas skrido ant keptuvės .. (Rugilė) ,,Varliukų“ grupė

Blynai skanūs ir naudingi,

Kiekvienam jie reikalingi,

Jie iš miltų, tik ruginių

Ne, bet kokių, o rupaus malimo.

Patikėti negaliu, kad taip gali būt skanu.

Paragaukime kartu,

Juk tie blynai taip skanu

,,Peliukų“ gr. auklėtoja Rūta Aleknavičiūtė

,,Bitučiu_spalvina,,Peliukų skanus blynai,,Drugelių darbai

Kauno darželis-mokykla “Rūtelė”:

Vaikai noriai degustavo, bet jiems skonis buvo neįprastas…Maži vaikai sunkiai priima naujoves maisto srityje, jiems patinka valgyti tai, kas pažįstama, žinoma, įprasta. Vaikai labai aktyviai dalyvauja ir domisi, kai pažintinių užsiėmimų metu galima produktus liesti, ragauti, minkyti, uostyti, lyginti. Vaikai atidžiau klausosi, labiau domisi, kai užsiėmimus  praveda nauji žmonės, tos srities specialistai.

IMG_4204IMG_4259

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Garliavos lopšelis-darželis “Eglutė”:

Ar vaikučiams patiko? Sunku atsakyti, pirma kartą buvo pateikti tokie blynai.  Vieni tik jogurtą kabino nuo blynų, kiti ir blynų valgė. Reikia gal bandyt su šviesiais miltais maišyti, reikia daugiau įdirbio, stebėti rezultatus ir pokyčius. Daugiau motyvacijos.

Naudingumas iš tokių renginių tikrai yra. Susipažįstame su esančia produkcija rinkoje, iš ko galima daryti sprendimus tolimesniam  darbui. 3 metų vaikai nevalgo nelupto obuoliuko, smulkinta mėsytė yra nesukramtoma, technologijos neleidžia vaikams kramtyti.

IMG_4245IMG_4270IMG_4154

 Neveronių lopšelis – darželis:

Vaikučiai buvo supažindinti su teisinga valgymo kultūra, paaiškinta maisto pasirinkimo piramidė ir pilno grūdo miltų nauda. Maistiniai kviečių gemalai buvo įmaišyti į grikių kruopų košę ir avižinių kruopų košę. Vaikams labai patiko, prašė pakartoti. Abidvi košės buvo labai skanios. Košes gyrė net personalas. Viso grūdo blynus kepėme vakarienei. Vaikai domėjosi: Kodėl blynai sudegę? Kodėl blynai purvini? Kur balti blynai? Pilno grūdo miltų sklindžių degustacijoje dalyvavo 90 vaikų, iš jų tik 30 valgė, kai kurie prašė pakartoti. Vaikučiams pilno grūdo miltų sklindžiai nelabai patiko.

20151109_09452920151109_100229

20151109_100527

Raudondvario “Riešutėlis”:

Ugdytiniai blynų degustavimo dieną kalbėjosi apie sveiką mitybą, valgymo kultūrą, susipažino su pilno grūdo miltais ir maistiniais kviečių gemalais. Viso grūdo blynai buvo kepami vakarienei. Vaikus nustebino neįprasta blynų spalva, todėl juos degustavo nedrąsiai. Daugeliui vaikų blyneliai iš viso grūdo miltų ne itin patiko.

12231516_1055646617788613_240875279_nOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kačerginės daugiafunkcinis centras:

Viso grūdo miltus maišėme su paprastais miltais ir obuoliais. Nors blynai buvo iškepti iš pilno grūdo miltų, vaikučiai juos degustavo skaniai. Prašė pakartoti, beveik visi kėlė rankutes, kad blynai patiko.

Kviečių gemalus ragavome su Pekino kopūstų-agurkų salotomis. Kviečių gemalai vaikučiams pateikėme, kaip “vitaminus”. Labai patiko, prašė pakartoti, ragavo ir su salotomis ir vienus, nes norėjo būti stiprūs ir sveiki!

Personalas nusprendė, kad blynus mūsų vaikučiai mėgsta visokius, todėl ateityje planuojame ir toliau kepti blynus iš pilno grūdo miltų.

20151112_154215 20151112_153528

20151110_12091520151110_122329

Privatus darželis “Baibokynė”:

Mums patiko! Ypatingai kviečių gemalai, kuriuos įtrauksime į salotas ir jogurtus. Blynai vieniems vaikams priminė duonytę, kiti sakė, kad čia ir dešrytė tiktų 🙂 Rytoj ir poryt ruošimės ir kepsim iš viso grūdo ruginių miltų duoną. Beje, obuolių pyragas iš viso grūdo kvietinių mitų vaikams patiko 🙂

blynaiNew folder6

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą