Vaikų nutukimas – teisingos mitybos ir fizinio aktyvumo spraga šeimose

24 Spa Vaikų nutukimas – teisingos mitybos ir fizinio aktyvumo spraga šeimose

 

Pasaulyje sparčiai didėjant nutukusių žmonių skaičiui, ne išimtis ir Lietuva. Sveikatos priežiūros specialistai konstatuoja, kad Lietuvos vaikai ir jaunimas taip pat vis labiau kenčia dėl antsvorio bei nutukimo, kurį lemia per menkas jų fizinis aktyvumas ir neteisinga mityba. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) mitybą ir fizinį aktyvumą priskiria prie vienų iš pagrindinių faktorių darančių įtaką mūsų organizmui.

Požiūris į sveikatą formuojasi dar vaikystėje, todėl labai svarbu, kad sveikos gyvensenos įgūdžiai būtų diegiami nuo pat mažumės, o suaugus, fizinis aktyvumas bei teisinga mityba taptų kiekvieno kasdienybės dalimi, be kurios žmogus nebeįsivaizduotų savo gyvenimo. Fizinė veikla ar neaktyvus gyvenimas vaikystėje turi reikšmingą poveikį sveikatai. Vaikai, kurių fizinis aktyvumas yra pakankamas, turi mažesnę nutukimo ar širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Fizinė veikla dieną bei buvimo lauke laikas daro įtaką mažų vaikų kūno masės indeksui. Be to, tyrimai rodo, kad sveikai gyvenę ir buvę fiziškai aktyvūs vaikai, ir suaugę būna sveikesni ir aktyvesni.

Todėl Pasaulinės vaikų nutukimo dienai paminėti š. m. spalio 20 dieną VšĮ ,,Tikra mityba“ įgyvendindama socialinės atsakomybės projektą ,,Sveikatai palankūs“ kartu su partneriais Kauno Kolegijos viešojo maitinimo katedra sukvietė  specialistus, dirbančius vaikų ugdymo įstaigose: dietistus, sveikatos priežiūros specialistus ir visus kitus, neabejingus vaikų sveikatai į renginį  „Vaikų mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių formavimas. Vaikų nutukimo problemos ir sprendimai “Tai buvo puikus, didžiulio  dėmesio sulaukęs renginys, kuriuo buvo norima atkreipti dėmesį į vaikų sveikatos problemų aktualumą ir padėti judėti link tų problemų sprendimo ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir praktiniais sugebėjimai – sakė organizatorė, VšĮ ,,Tikra mityba direktorė Danguolė Gasparavičienė.

img_8765    img_8761

img_8759

Renginio metu pranešimus skaitė savo srities specialistai: docentė, dr. dietologė Rūta Petereit pristatė pranešimą  ,,Vaikų antsvorio ir nutukimo gydymo gairės“, Lietuvos antsvorio ir nutukimo prevencijos asociacijos atstovas  Artiomas Šabajevas vaizdžiai papasakojo kaip naujosios technologijos gali  teikti naudą vaikų s fizinio aktyvumo skatinimui. Šių dienų aktualija – mityba ugdymo įstaigose. Apie tai kaip  pagaminti saugų ir sveiką maistą ugdymo įstaigose, specialistams pranešimą pristatė VšĮ ,,Tikra mityba” direktorė Danguolė Gasparavičienė.  Teorinės renginio dalies pabaigoje VšĮ Kauno kolegijos, Viešojo maitinimo katedros vedėja Nijolė Vasiliauskienė pasidalino savo patirtimi, kaip pagaminti ir  įdomiau patiekti sveikus užkandžius vaikams, kad jie būtų ne tik gražūs ir skanūs, bet ir sveikatai palankūs. Dėka renginio rėmėjo prekybos tinklo ,,Iki“, Kauno kolegijos, Viešojo maitinimo katedros studentai pagamino ir pristatė degustacijai sveikatai palankių užkandžių ir desertų, kuriuos galima pritaikyti ir ugdymo įstaigų valgiaraščiuose.

img_8739      img_8779

,,Džiugu, kad svečių sulaukėme ne tik iš Kauno miesto ir rajono, bet net ir iš Klaipėdos ir Vilniaus ir kitų rajonų ir tai viena iš daugelio mūsų  socialinės atsakomybės projekto ,,Sveikatai palankūs” veiklų. Juk kokius sveikatos pamatus padėsi vaikystėje, kokius teisingus mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius vaikui suformuosi:  įpratinsi sveikai maitintis, aktyviai gyventi, priklausys jo sveikata ateityje, todėl ir kilo noras inicijuoti šitą projektą pradedant nuo pačių mažiausių, -sakė VšĮ ,,Tikra mityba“ direktorė, projekto iniciatorė  Danguolė Gasparavičienė.

img_8741    img_8754

„Sveikatai palankūs“ – socialinė iniciatyva, kuria siekiama sveikos mitybos ir sveikos gyvensenos žinių vienodumo ugdymo įstaigose ir namų ūkiuose. Socialinės atsakomybės projekto tikslas formuoti ikimokyklinių įstaigų vaikų, personalo, visos bendruomenės sveikatai palankios mitybos įpročius, teigiamas nuostatas, ugdyti ir skleisti sveikos mitybos ir gyvensenos principus bei sąmoningumą visoje įstaigos bendruomenėje. Šiuo projektu siekiame atkreipti dėmesį į vaikų mitybą, tinkamą fizinį aktyvumą, nuo kurio priklauso ne tik gera savijauta, bet ir sveikata, ne tik ugdymo įstaigose, bet ir šeimose. Projektas yra skirtas ugdyti vaikų sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo įpročius.

 

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“ iniciatyvos-kaunui-kaunas-logo

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą