Inspektoriams įkliuvo galimai nelegali prekiautoja rūkytos mėsos gaminiais

08 Vas Inspektoriams įkliuvo galimai nelegali prekiautoja rūkytos mėsos gaminiais

Savaitgalį Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Kauno departamento inspektoriai tikrino turimą informaciją dėl galimai neteisėtos prekybos rūkytos mėsos gaminiais lauko prekyvietėje, veikusioje Kauno rajone, Vilkijoje. Atvykus į netikėtą ūkio subjekto patikrinimą įsitikinti, ar prekiaujama turint VMVT leidimą, išsigandusi pareigūnų prekiautoja skubiai pasišalino iš savo vietos.

Moteris spruko palikusi visus neženklintus mėsos gaminius ir kitus asmeninius daiktus. Dėl susidariusios situacijos buvo iškviesti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, kurie nustatė prekiautojos tapatybę.

Patikrinus prekybos vietoje esančius mėsos gaminius, rasta beveik 60 kg neaiškios kilmės kiaulienos kumpių, kiaulienos nugarinės, kiaulienos lašinių ir dešrų, taip pat ir neženklintų kiaušinių. Šiuo metu tęsiamas tyrimas dėl galimai nelegalios veiklos, prekiautojos atžvilgiu pradėta administracinių nusižengimų teisena.

VMVT primena – gaminantys ir norintys mažais kiekiais vietinei rinkai pardavinėti gyvūninio maisto produktus (mėsos gaminius, kiaušinius, taip pat pieno, žuvininkystės, žvėrienos produktus) gali nesunkiai tokią veiklą įregistruoti, nes užsiimantiems smulkiąja gamyba taikomi gerokai paprastesni reikalavimai nei didiesiems gamintojams.

Tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys, norintys imtis gyvūninio maisto tvarkymo veiklos, pirmiausia turėtų kreiptis į regioninius VMVT padalinius, kurių specialistai suteikia visas reikalingas konsultacijas gamybos ir technologiniais klausimais, supažindina su teisės aktų reikalavimais, pataria, kaip tinkamai ir minimaliomis sąnaudomis įrengti gamybos patalpas, išlaikant higienos reikalavimus ir užtikrinant gaminamų maisto produktų saugą.

Šaltinis VMVT. Inspektoriams įkliuvo galimai nelegali prekiautoja rūkytos mėsos gaminiais.

Share
Komentarų nėra

Rašyti komentarą